Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni és formásodni...

Szeretnék fogyni és formásodni, de túlságosan ég a fejem segítséget kérni, pedig úgy érzem, szükségem lenne rá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztens vagyok, a 160g szénhidrát diétát már ismerem és tudom is tartani, de a sportoláshoz nem nagyon értek. Figyelnem kell a térdemre, mert gyorsan megfájdul, két császáros szülés után a hasizmom is tragédia, most kezdenék újra törődni magammal, rendszeresen. De ég a fejem ilyen testtel segítséget kérni, annyira ciki, ahogy kinézek. Mi a megoldás ilyenkor? Kihez lehet fordulni, aki nem szól meg, a hátam mögött sem? A személyi edzők tök szép emberek, én meg baaaaah, borzalom. Van rajtam vagy 30kg plusz. Már egyszer leadtam ennyit, még a huszas éveim elején, nagyon kitartó és szorgalmas vagyok, csak a gyerekek kis korkülönbséggel beborították az életem, és nagyon elengedtem magam, ezen kéne most változtatnom. Ti kihez mennétek, mit csinálnátok? (Budapest)
2016. okt. 23. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szép dolog, hogy erre a kérdésre majd egy napig nem jött válasz!


Az elhatározás dicséretes, ha végre van időd a két gyerek mellett magaddal is foglalkozni, akkor hajrá! Csak jól jöhetsz ki belőle!


Az inzulinrezisztencia miatt mindenképp egyeztess orvossal - aztán kezdj bele valamiben, ami tetszik neked! Ekkora túlsúllyal általában az úszást szokták javasolni, de benned szerintem még túl sok a gátlás, semhogy úszódresszt húzz és beugorj a medencébe.


A futás a térded miatt nem megy, meg komoly súllyal eleve nem is szokták javasolni.


Esetleg mit szólsz a kerékpározáshoz? Az nem bántja a térdet, fel lehet öltözni, az intenzitását tényleg magadnak szabályzod. Igaz, most pont jön a tél, sötét van és hideg, meg esik, de azért általában találsz heti pár napot, amikor el lehet menni 1-1 órára. Vagy pl. kisebb vásárlást is el lehet így intézni.


A kinézeted pedig ne zavarjon, aki tesz magáért, az már elismerést érdemel. Vörös fejjel, rengő hájjal, zihálva, izzadva, de tesz magáért. Szégyellje magát az, aki a sörkert teraszáról nézi a futókat, ő meg a pultig nem tud elmenni légszomj nélkül!


Szóval hajrá!

2016. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2016. okt. 25. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!