Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi lenne számomra a megfelelő...

Mi lenne számomra a megfelelő küzdősport?

Figyelt kérdés

A küzdősporttal a célom nem elsősorban az önvédelem lenne, hanem inkább egy életmódváltás részeként tekintenék rá. Régebben 6 évig (6-12 éves koromig) heti rendszerességgel űztem a Kyokushin Kan karatét, de egészségügyi okok miatt sajnos abba kellett hagynom. (Első citromsárga övem volt.)

Sajnos arra jöttem rá, hogy sokkal kényelmesebb otthon üldögélni délutánonként, és számítógépezni, mint edzésre járni. Ebből az utóbbi pár hétben elegem lett. Szeretném folytatni a Kyokushin Kan karatét. Ami nekem megtetszett benne, az a teljes átszellemülés. Amikor elmentem edzésre, és beléptem a Dojo-ba, akkor minden megváltozott. Aki délelőtt még az osztálytársam volt, az edzésen elöljáróként tekintett rám, és akivel esetleg az iskolában nem voltam éppen jóban, őrá pedig (minden gondolkodás nélkül) én tekintettem elöljáróként. Megadtuk egymásnak a Kyokushin Kan által kiérdemelt tiszteletet. Ez nagyon tetszett. Talán ez tetszett legjobban. Ezen kívül a sok ütés, rúgás, Kata, és még néhány dolog, amit akkor tanultam... Most jövök rá, hogy nagyon jó volt. Szerintetek így 6 év kihagyás után érdemes lenne folytatnom a Kyokushin Kan karatét, vagy kezdjek mindent tisztalappal egy számomra új harcművészet elsajátításával? Amennyiben újat javasoltok, akkor olyat szeretnék, ami a fent említett karatéhoz nagyon hasonló. Mind vizsga, edzés, rangfokozatok és a kölcsönös tiszteletadás szempontjából.


Olvastam ilyeneket, hogy MMA, Box, Thai box, stb... Ezek is biztos jók, de ezek inkább a küzdelemről szólnak. Tiszteletadásról pedig ne is beszéljünk... :(.


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2016. nov. 4. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a megfelelő amihez kedved van.
2016. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!


En 5-12 éves koromig jártam shoto kan karatéra. Tavaly, 24 évesen újra elkedtem, mert hiányzott ennyi év után is. Nagyob jó döntés volt, a következők miatt :

1. Felnőtt fejjel sokkal többet értek, jobban koncentrálok, legyen az kata kumite.

2. Megértem mentálisan az karate tanításaira, spirituálisabb és átgatóbb minden edzés.

3. Azóta nagyobb a testi erőm, igaz a rugalmasság nem a régi, de minden jön vissza. Érzem edzésről edzésre a fejlődést, jön vissza "gerincbe" minden régi mozdulat.

4. Jó kardió és aerob, súlyos edzést kiegészíti.


Ha neked fontos a spiritualitás, formagyakorlatok, akkor kezd újra! Mivel nem teljesen kezdő vagy, egy év alatt visszarázódsz, es minden edzésen jó kedved lesz, menni akarsz.


Én nagyon örülök, hogy 10 év után újrakezdtem :)

2016. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne gondolkozz, menj és csináld. Megszerzett fokozat nem vész el, csak bizonyítanod kell, hogy abban a fokozatban vagy. Ha nincs meg a Budo Pass, akkor fel kell keresni a korábbi klubvezetőt, és tőle kell kérni egy igazolást. Több Kyokushin szervezet is van ma Magyarországon. Több szervezet elismeri a másik szervezetben elért fokozatokat.
2016. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen ajánlom a karatét.

De ha újat akarsz kezdeni sorold fel, hogy milyen küzdősportok vannak a környéken.

Mert hiába mondom karate mellé mondjuk például a Judot vagy a Japán jiu-jitsut ha a legközelebbi Dojo 80 km-re van. Mert valószínű oda nem fogsz átjárni és ennyit utazni érte,a benzin vagy buszpénzről nem is beszélve

2016. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!