Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Diéta mellett ha kardió és...

Diéta mellett ha kardió és erősítő mozgást végzek, fogyhatok?

Figyelt kérdés
Rengeteg oldalt olvastam már el ebben a témában és majdnem mindenhol más dolgokat írnak. 2-3 hete kezdtem el diétázni (reggelire ált. tojás, hús és saláta ebédekre, natúr joghurt, abonett, zöldség, gyümölcs, tej, ilyeneket eszem) és a napi max 1000 kalóriát se mindig érem el. Természetesen sportot is bevezettem mellé, ami nekem heti 3-4 alkalommal futás (hosszútávú,nem sprint ált. 30 p) kardio edzésnek, ugrókötél (10-20 p) és erősítés vagyis guggolás, kitörés, lábemelgetések, hasprés, ilyesmi. Sajnos az alakomon még nem látok semmi különbséget, de 2 kilót már sikerült leadnom. :) viszont rengeteg helyen olvastam olyanokat, hogy fogyókúra alatt nem lehet erősíteni, meg hogy akkor nem fogyunk, max erősödünk, és előbb le kell adni mindent, aztán lehet csak izmot építeni stb. Értem én, hogy egyazon időben nem lehet kockahasat építeni, meg a hurkákat leadni, de hát valamilyen szinten csak kell az erősítő edzés is, különben talán vékony, de lötyi lesz az ember nem? Itthon edzek, videók, és leírások alapján, nem is akarok személyi edzőt meg ilyeneket felkeresni. (17L, 58kg/158 cm)

2016. nov. 6. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdetben biztos hogy lehet izmosodni és zsírt leadni egyszerre még hozzá hatékonyan. Végezz erősítő mozgást is és kardio/ aerobot is.
2016. nov. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csiß ***** válasza:
Súlyzós / erősítő edzéseket azért kell végezni,mert ha úgy ítéli meg a szervezeted,hogy az izmaid feleslegesek (mert nem használod őket semmire), akkor sokkal szívesebben kezdi el azt bontani,mint a nehezebben mozgósítható zsírokat.Izmosodni nem feltétlenül fogsz (a nők alapból nehezebben izmosodnak az alacsonyabb tesztoszteron szint miatt),viszont megmaradnak az izmaid.Mivel az izmok határozzák meg a test alakját,ezért nem árt ha nem fogynak el :)
2016. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Én kardiózom azon belül meg szobabiciklizek napi egy órát és mellete diétázom (kevés szénhidrát, kevés kalóriabevitel) 2 hónap alatt 14,4 kilót fogytam.:) SZóval probáld meg akár futás akár bicikli.

Erősítő mozgásokhoz nem értek.

Sok sikert.:)

2016. nov. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a válaszokat!! :)
2016. dec. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!