Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Úgy is lehet fogyni, ha az...

Úgy is lehet fogyni, ha az étkezésen csak keveset változtatok, viszont a sport mennyiségét megemelem?

Figyelt kérdés
Talán akaratgyenge vagyok, de sokkal könnyebben veszem magam rá sportra, mint étkezésbeli váltásra, legalábbis mostanában. Elkezdtem pilatesezni, és ezt a sportot most nagyon megszerettem, úgy érzem, végre rátaláltam arra, ami nekem való. Sajnos kevés sportot űzhetek bizonyos egészségügyi okokból (nem futhatok, nem ugorhatok, nem emelhetek súlyokat stb.), de ez nagyon tetszik. Az étkezésemen próbáltam változtatni. Korábban nem étkeztem egészségesen és változatosan. A cukor mennyiségét csökkentettem, de nem teljesen (én már erre is büszke vagyok). Ha sokkal kevesebb cukrot fogyasztok (nem teszek a kávéba se, teába se, vagy alig, ha csak egy kocka csokit eszem meg egy nap vagy egy túró rudit, sokkal kevesebb cukros üdítőt iszom, és törekszem rá, hogy minél több vizet igyak, illetve zöldségeket egyek), és inkább többször eszem kevesebbet, illetve igyekszem este 6 után nem enni, de nem nagyon variálok azokon az ételeken, amiket sajnos szeretek (tészta, kenyér, krumpli, húsok), viszont nem eszem többet gyorskaját... szóval ha ezt így csinálom, akkor sporttal lehet fogyni? Sport alatt azt értem, hogy hetente 2x pilatesre járok, és a hét többi napján otthon csinálnám (becsületesen betartva, mert szabadidőm van valamennyi, de nem pont a meghirdetett időpontokkal egy időben), szóval mindent összevetve a hét 6 napján végeznék pilates edzést (kb. 50 percet). 23 évesen 10 kilót szeretnék leadni.
2016. nov. 8. 22:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, hozzáteszem, a pilatestanár nagyon meghajt minket. csak azért mondom, mert voltam olyanon is, ahol ilyen kis lájtosabb edzés volt. Itt rendesen megdolgoztatnak minket.
2016. nov. 8. 22:23
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, de ha a sport miatt éhesebb leszel és bepótolod, akkor nem.

Nem kell napi többször keveset enni vagy 6 után nem enni, megteheted, ha neked az jó, de az összbevitel számít.


Az jó, hogy teszel lépéseket, nem kell drasztikusan, ha az neked nem fekszik :) Nekem az is ment és szükségem is volt rá, de bármivel lehet fogyni, max. egyeseknek bizonyos ételekkel igen nehéz.

2016. nov. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, várok továbbiakat. Egy hónapja kezdtem a pilatest, eddig heti kettő volt, csak másfél kiló eddig a fogyás. Sajnos kevés sportot űzhetek, ezért is híztam el, meg hát valljuk be, hogy szeretek enni. :)
2016. nov. 8. 22:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is szeretek enni, ezzel nincs baj, hisz mindennap kell enned, nem is keveset... Mindössze többet kell égetned, mint amit megeszel, ha fogyni akarsz. Így is bőven sok élvezetet meríthetsz az evésből... Sokunknak igen érdemes változtatni az étrenden, hogy viszonylag könnyen, jóllakottan menjen a fogyás. Nekem az egészség is igen fontos szempont.
2016. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ez mind jogos, csak kíváncsi voltam, jó-e, amit fölvázoltam.
2016. nov. 8. 23:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Zsákbamacska
2016. nov. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt nagyon jó megnézni ilyen témában...

2016. nov. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2016. nov. 10. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!