Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire Judóbol...

Mennyi idő mire Judóbol elkezdenek nekem technikát tanítani?

Figyelt kérdés

20 évesen elkezdtem. Ez volt az 5-dik edzésem. Nagyon jó, nagyon kemény, nagyon tetszik. Nem vagyok türelmetlen ne értsetek félre.A tompításokat és a guruló átfordulásokat vesszük. Meg erősítek de azt is nagyon keményen. Mennyi idő lehet mire eljutok arra a szintre, hogy már annyira jól, reflexből mennek majd az átfordulások és a tompítások, hogy végre engem is eldobnak és beállhatok a harcra. Persze mondom nem sietni akarok hisz csak 20 éves vagyok és ha kell akár 1 évig is csak ezeket tanulom és csinálom vagy tovább addig míg kell, hogy ne legyen az, hogy mikor először eldobnak akkor eltörjön a csuklóm vagy kimenjen valamim vagy másom törjön el. Ezért nem éri meg a kapkodás.

Illetve, hogy én mikor kezdem el szerintetek (hozzáértőktől kérdem) a technikákat csinálni és tanulni.

Türelmem az van.



2016. nov. 24. 17:02
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom milyen rendszeresen vannak az edzések. Az én tapasztalatom az hogy egy teljesen kezdő olyan 1-2 hónap (heti 3 edzéssel) alatt jut el arra szintre hogy nem töri össze magát teljesen egy esésnél. Az hogy mikor kezdtek el technikázni az mester függő de szerintem pár héten belül elkezditek a rávezető gyakorlatokat a dobáshoz. Fél év múlva meg már eszedbe se fog jutni hogy az elején még nem dobáltatok.
2016. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a korrekt választ. :)

Nekem mindegy, hogy mennyi idő csak ne sérüljek le rögtön már az elején, komolyan egy nagyívű dobásnál.

2016. nov. 24. 19:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Minden edzésnél az első a biztonság. Egy kemény és őrült esetleg egy olyan mozdulattal lesérteni magad egy-2 hónapra nem éri meg.
2016. nov. 25. 07:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenki először esni tanul - és erősít. Illetve általában elkezdik a földharcot.


Az esés tanulása evidens, ahhoz viszont esni kell néhány ezerszer, hogy ez a véreddé válljon. Sokszor nem is fog jól sikerülni, de majd belejösssz. Fontos, hogy időről időre vissza is térjen az ember az alapokhoz, és korrigálja a kéz, a fej, a lábak tartását.


Az erősítés is a te biztonságodat szolgálja. A törzs izmai általában nem elég edzettek, fejlettek ahhoz, hogy az eséskor kivegyék a részüket a test védelméből. Elsősorban a hasizmok, a bordaközi izmok vannak lemaradva. A legtöbb embernek a nyakát is erősítenie kell. És persze ahhoz, hogy te is biztonsággal tudj dobni, neked is erősödnöd kell - a láb, a törzs, a vállöv, a karok, a kezek, mind kell a dobáshoz.


Az első technikák pedig a földön jönnek majd. Rézsút leszorítás, oldalsó leszorítás, ezekből szabadulás, általában ez az első, amit megtanítanak. A földön egyebár nem lehet nagyot esni, emellett szokjátok a küzdelmet, a másik közelségét is.


Az első övvizsga a 6. kyu (fehér-sárga övre) sem tartalmaz még dobásokat, csak az alapvető állásokat, mozgásokat, eséseket, valamint néhány fajta leszorítást, és 1-1 alapvető földharc-elemet tartalmaz. Lényegében amikor ez a tudászint megvan, akkor mondhatod el, hogy magadra és másokra sem jelentesz veszélyt, amikor cselgáncsozni tanulsz.


A felnőtteknél, akik végig tudnak figyelni egy-egy edzésen, és tudatosan képesek tanulni, gyakorolni a mozdulatokat ez a vizsga általában ki is marad - illetve pár hónap után az 5. kyu fokozattal (a sárga övvel) együtt teszik le ezt a vizsgát. Abban már van 6 dobás, további leszorítás-variációk, dobásból átmenet földharcba, további földharc-akciók vannak.


A hat dobás között pedig már olyan "klasszikusok" vannak, mint a válldobás, vagy a csípődobás.


Ez a vizsga tehát néhány hónap után jön (nekem pl. 3 hónap volt, heti 2-3 alkalom után). Bemutatni be tudtam övvizsga-szinten, hiszen ott azt demonstrálod, hogy ismered a dobást, be tudod mutatni a partnereden (aki teljes mértékben adja az ukét, nem áll ellen, sőt segít is, belemegy, beledől a dobásodba). Felismerhető, amit csinálsz, oda fogsz, oda húzol, oda lépsz, ahova kell.


Aztán dobásonként ezt megcsinálod kb. 10.000-szer, és akkor azt a dobást elsajátítottad. Gratulálunk! Ha eggyel megvagy, már csak további 66 dobás van hátra a Kodokan judoból! :)

2016. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez nagy hasznos válasz volt második. Köszönöm :)
2016. nov. 25. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában 1 esetleg ha nem érzel rá azonnal akkor 1,5-2 hónap. Rendszeres edzéssel persze.
2016. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. nov. 25. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!