Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportolhatok még így valaha?

Sportolhatok még így valaha?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom jó helyre írom e a kérdést, szóval előre is bocsi.


Na szóval 2 hete volt egy sérülésem thai-box edzésen, kifordult a térdem reccsent kattant egyet, az edző adott rá vizes ruhát kicsit megpihentem ,bementünk a sürgősségire mire oda értünk már bedagadt, az orvos azt mondta 3 fajta szalagszakadás ,pedig csak ránézett és ő már így tudta.. hm. Na szóval elég sok vért leszívott kaptam gipszet 1 hétig, visszamentünk még a héten kontrolla csináltak egy röntgent, meg egy ultrahangot minden jó volt, oldal szalag meg még vmilyen szalag rendben, csontok rendben.

Múlthét kedden vissza mentünk kedden megint kontrolla, az orvos meg volt lepődve semmi dagadás, úgy ahogy tudtam mozgatni. Mivel 1 hétig gipsz volt rajtam így fájt a hajlítás , még aznap kaptam térdrögzítőt azóta azt hordom már sokkal jobb, mehetek is iskolába,de mikor ott voltunk megkérdeztem hogy thai boxholhatok e még valaha - mondtam soha....

Kaptam MR-ire beutalót szilveszter utánra . Ott kiderül hogy van e keresztszalag szakadás , de azt mondja nagy valószínűségel nincs, max részleges,( kíváncsi leszek )

Na szóval ezt nem értem ha nem lesz semmi ( remélem úgy lesz ) akkor miért nem sportolhatok ??????

16/f



2016. nov. 29. 20:43
 1/3 Szergej55 ***** válasza:
Az orvosok valamiért szeretnek embereket eltiltogatni a sportolástól, ez sokaknál úgy tűnik, valami hobbi. Mondjuk a te esetedben érdemes lenne kideríteni, hogy csak thai boxolni nem enged, vagy alapvetően semmit. Ha tényleg szeretnél valamit, vitasd meg a dolgot egy gyógytornásszal, manuálterapeutával vagy hasonló szakemberrel, ő könnyen lehet, hogy mást fog mondani.
2016. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm úgy thaiboxol, hogy asszem 4 szalagból 3 el van szakadva neki...
2016. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Valoszinuleg az lesz hogy majd megnezetem erre specialozodott szakemberrel. Azt ketlem hogy o ugy thai boxol..

Koszi a valaszokat ☺

2016. nov. 30. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!