Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes télen elkezdeni a...

Érdemes télen elkezdeni a futást vagy jobb tavaszig várni? A megbetegedések miként kerülhetők el?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta el akarom kezdeni, és most érzem magamban az erőt h a tettek mezejére lépjek. A célom nem a fogyás csak érzem magamon h valamit kell csináljak az egészségem fenntartása érdekében.


A gond a hideg, jobban mondva az h nem akarok beteg lenni. Azt tudom h jó rétegesen kell öltözködni, de a légutamat nem tudom betakarni és tartok tőle h valami légúti, tüdő vmi lesz a következménye. (Tudom h sokan futnak most is de ha ők nyár óta fokozatosan hozzászoktak akkor az úgy oké de ha én most kiteszem a lábam..)

Jah és a legjobb az lenne ha tapasztalatból - saját, rokon, barát példáján - alapuló válaszokat írnátok, mert szívesen fogadom a segítő szándékú hozzászólásokat is de ezekkel sajnos nem jutok előrébb. :)



2016. dec. 27. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
futópad
2016. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha futsz nem fogsz megfázni kint sem, én 2 hetet hagytam ki mikor úgy megfáztam hogy szinte kinn se voltam..
2016. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyám aki most 50 éves 10en éves korától fut profi szinten. Minden nap edz akkor is ha minusz 20 fok van és 50cm hó. Nem volt még gondja belőle.
2016. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Hát akkor nekirugaszkodom és meglátjuk h mi lesz. De ha van még valakinek valami meglátása ezzel kapcsolatban akkor azt szívesen fogadom.
2016. dec. 27. 19:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Oltozz fel megfeleloen! Teli futocuccokat erdemes beszerezni.

En is futok hetente 3x, de reteges oltozetben nem birnam egy teli gatya+teli felso(ala futopolo) megfelelo cipo es mehet.

Keep running!:)

2016. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek nem elég hosszú vagy meleg stb. a légútja ezért hideg levegő jut a tüdőbe. Na így lehet összeszedni egy jó kis tüdőgyuszit.
2016. dec. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A ruhát azt kitapasztalom akkor de ezt a légutas dolgot ezt nem tudom hova tenni.. gondolom majd kiderül h bírom-e a strapát vagy sem.
2016. dec. 29. 22:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy fussál lazán, kocogjál. A lihegésig ne jussál el. Kezdő futóknak javasolják, hogy sétáljanak bele. Szerintem hidegben ezt ne tedd! Akkor jön a megfázás, ha a hidegben megállsz. Ha végeztél az edzéssel, akkor rögtön öltöz át száraz meleg ruhába.
2017. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

kedves futni kívánó emberkék akik ezt olvassák.


Pár tapasztalatomat szeretném megosztani.

A kérdés kiírása utáni ősszel kezdtem el futni (jah, rá kell készülni.. :D), azaz fokozatosan mentem bele a télbe és ez lenne az első ajánlásom. Lehet h semmi jelentősége és embere válogatja de a semmiből kimenni futni a 0 fokba sztem nem a legjobb. Egy gondolattal tudnék emellett érvelni, mégpedig: amikor elkezdesz futni akkor az elején sok aztán egyre kevesebb sétát érdemes közbeiktatni és ha neked sok séta kell az elején akkor az nem kellemes a hidegben sőt... Mire bejött a 10...5 és az alatti hőmérséklet már úgy futottam a megszokott távomat h vagy nem kellett már megálljak vagy max egy 20 30 mp-es sétát tartottam.


A másik dolog amit le szerettem volna írni az nem is igazi tanács hanem az én preferenciám.

(Tavasz végéig futottam amíg nem melegedett be annyira az idő, akkor szün, és a héten fogom folytatni ha a napokban rendszeressé váló özönvízszerű esőzés is úgy akarja.)

Szóval, imádom h a hideg miatt már "este" 6 órakor is úgy tudok futni a városban h alig találkozok egy lélekkel, most még sétálni se tudok úgy h ne "lökjenek" le a járdáról. Ahogy említettem ez ember és helyfüggő is, de mindenképpen szerettem volna pozitívumként felhozni a nyári futással szemben h nincs az a nagy nyüzsi csak nyugalom és nekem legalábbis ez sokkal megnyugtatóbb és ezáltal hatásosabb az egész ha fogalmazhatok így. Szóval csak ajánlani tudom.


Réteges öltözék, fokozatosság és kellő vízfogyasztás kell azt uccu neki.

2018. szept. 4. 20:41
 10/11 anonim válasza:
Ha még olvasod akkor megkérdezem, hogy a hideg levegőtől nem lett légúti betegséged?
2020. nov. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!