Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire pénzközpontú...

Tényleg ennyire pénzközpontú lenne a Wing-Tsun oktatás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem a rosszindulat vezérel, de kíváncsi vagyok erre, mert nagyon vegyes véleményeket olvastam (mondjuk lehet erre a kérdésre is ilyen válaszokat kapok, de próbacseresznye). Drága de megéri? Túl drága és csak kóklerség? Segítsetek a tisztánlátásban! Köszi

2017. jan. 1. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Minden harcművészetnek/küzdősportnak megvan az ára, gondolom a versenyekért külön díjat kell fizetni ilyen tagságért vagy hogy nevezik, akinek nem tetszik az nem megy.
2017. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A Leung-Ting által fémjelzett irány sajnos nagyon pénzközpontú. Havidíj az edzésért, éves tagsági díj, mellkasvédő, ezek rendben vannak. Egyenpóló, egyennadrág, még ez is belefér. Fokozatot szerezni viszont csak nagymesteri szemináriumon lehet, amely 10 ezer forint egy hétvégére. És ez csak a szeminárium. Ha vizsgát is akarsz tenni, az újabb 7500 forint. Ez már mindenképpen mocsokság, mert 30-40 perc alatt 20-30 tanuló vizsgázik, tehát indokolatlan ennyit felszámolni. A fokozatotjel (egy kis szövetdarab) 1500-2000 forint. Tehát egy fokozat megszerzése kb. 20000 forint. 12 tanulófokozat van. A magasabb fokozatokon már elvérják, hogy külön kiscsoportos vagy egyéni foglalkozásokra járj. A vizsgákon amúgy általában mindenki átmegy, a lényeg, hogy fizessenek. Van, hogy egy szeminárium során két vizsgát is tehetsz, persze dupla pénzért. Maga a harcművészet egébként nagyon jó, de ez erősen függ a mestertől, aki tanít.
2017. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ettől tartottam. Köszönöm a gyors, kielégítő választ! BÚÉK
2017. jan. 1. 21:35
 4/5 anonim válasza:
A másodikkal értek egyet. Ez a leung ting ez ilyen csicska képző lehúzás az egész sógorom járt egy évig. csak anyit csinált hogy az ő két kezével a másik ellenfél kezét elfele irányította magától hogy ne tudja arcon vágni úgyvolt hogy énis járni fogok de nem mentem mert lusta voltam de nemis bánom valóban egyszerű mert mivel nők találták ki ezért sok mozdulat olyan mintha megakarnád fogni egy nő mellét de ő nemengedi és ezért eltolja kezed.
2017. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"sok mozdulat olyan mintha megakarnád fogni egy nő mellét de ő nemengedi és ezért eltolja a kezed." - ez állati jó... XD

Egyébként kapásból 7 embert tudok, aki azért hagyta ott mert csak akkor lehetett fejlődni ha keményen fizettél minden szaros szemináriumért. Ebből 5-en azóta Shaolinoznak az a másik 2 meg abbahagyta.

2018. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!