Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box (ökölvívás) + taekwondo...

Martin0009 kérdése:

Box (ökölvívás) + taekwondo mennyire jó összeállítás önvédelemre?

Figyelt kérdés
A fiam 5 éves múlott és magamból meg a környezetemből kiindulva el fog érni odáig hogy mikor buliba, vagy bárhova megy adódhat olyan szituáció mikor meg kell védenie magát. 6. születésnapján be szeretném íratni edzésre. Pénz + távolság magyarországon belül nem számít. Azért a boxra és a tdk ra gondoltam mert a boxban kifejlődnek a relexei tudja fejleszteni, gyorsaság, és technika mellett ereje is lenne. Tdk pedig úgy tudom eszméletlenül jó a lábtechnika. Mondjuk boxra mindimum 5 évet szánnék tdk ra pedig amennyi a fekete övhöz szükséges. Ennek a kettőnek a kombinációjával meg tudná védeni magát? ( Érdeklődik a küzdősportok / harcművészetek iránt) Kérlek ne negatív válaszokat vagy offokat írjatok, csak véleményekre lennék kíváncsi!!

2017. jan. 15. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Igen, de ha utcai harcról van szó, akkor inkább Muay Thai. Bár a Taekwondoo sok pluszt ad a Boxhoz, mégis biztosabb a Muay Thai. Ott is megtanul jól rúgni és az ellen kiválóan védekezni, kézzel sokkal jobb lesz a védelme és a támadása is, mert a Box ütésein kívül ott van a könyök is, térd is. Tehát inkább Muay Thai/Thai Box, de a Box+Taekwondoo kombóval is jól jár.
2017. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%

más a két sport mozgáskultúrája,alapállása.

és a tkd-ben nem támadható a láb,nincsen combos,térd,taposó-toló lábra.

önvédelmi helyzetben,meg taktikai öngyilok a magas rúgás.

amúgy a savate-ban sokkal jobban rúgnak ha már rúgáscentrikusság.

pl-

https://www.youtube.com/watch?v=pHQLk2kw_tc

ez a technika mellett erő is meg kissé zavaros.

erős akkor lesz,ha végez még pluszba erősítő edzést saját testsúllyal,vagy súlyzóval,de azzal ráért 13-14 éves koráig.

szerintem csak bokszolni vidd.

pár év alatt simán le fogja tudni ütni a korosztálya nagy részét.

aztán ha idővel a rúgást is szeretnéd a repertoárba tenni akkor savate.

a mozgáskultúra ugyanaz mint a bokszban így nem ütközik az ökölvívásban tanultakkal.

2017. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és várom még a véleményeket, nagy segítség lenne. Igen "utcai harc" nem vadállatot akarok nevelni belőle, inkább egy "harcost" aki mindenkivel szemben meg tudja magát védeni, persze mindenkinél van jobb de mégis megnyugtató lenne a számomra ha biztos lennék abban hogy a környéken nem akad ellenfele. Muay thai-t próbáltam, azért nem tetszik mert magyarországon szerintem nem megfelelő a "színvonala" a box+taekwondoval pedig az a baj hogy nem tudom tudja e majd kombinálni őket, mondjuk 5-6 év box meg 10-11 év tdk.:)
2017. jan. 15. 18:47
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj Korbács, de most nem értek veled egyet.

Én TKD-zok 5. éve és mellette bokszolok is.


"más a két sport mozgáskultúrája,alapállása."


Egyáltalán nem, sőt tökéletesen kombinálható a kettő, a lábmunka is hasonló.


"és a tkd-ben nem támadható a láb,nincsen combos,térd,taposó-toló lábra."


Igen... az olimpiai WTF taekwondóban, de az ITF taekwondóban lehet lábra támadni.


"önvédelmi helyzetben,meg taktikai öngyilok a magas rúgás."


Attól függ milyen magasra. Fejre valóban hülyeség utcán rúgni. De gyomorra és mellkasra be lehet vinni egy tisztességes taposó vagy toló rúgást.


"amúgy a savate-ban sokkal jobban rúgnak ha már rúgáscentrikusság."


Na ez nem igaz! Tény, ami tény, piszok jól rúgnak a savate-sok, de azért ez egy igen meggondolatlan kijelentés, hogy rúgásban verik a tkd-sokat. A savate-sok jobban ütnek, mint a tkd-sok ez igaz. Pont azért mert többet gyakorolnak kézzel, DE pont ez idő alatt míg a savatesok ütni tanulnak, addig a TKD-sok ugyanúgy rúgni gyakorolnak. Nem lehet képzettebb egy savate-s egy tkd-nál rúgások terén. Több rúgástechnika is van a TKD-ban, mint a savateban.


A savate annyival előnyösebb rúgások terén a többi rúgós stílusnál (pl: kickbox, muay thai, karate, taekwondo...stb.), hogy cipőben rúgnak és nem mezítláb, és utcán is cipőben lesz az ember. Sőt kifejezetten ki is használják rúgások kivitelezésekor a cipőt, mint pl: cipősarok, cipőorr... stb.)

ITF Taekwondóban ütések és dobások is vannak, van kifejezetten önvédelmi része is. Nem csak röpködő forgó rúgásokról szól, mint a WTF taekwondo, ami tényleg semmit sem ér utcán.


Ettől függetlenül nyugodt szívvel ajánlom a savate-t is, mert tényleg nagyon jó az is.


Szóval a kérdésre válaszolva jó a boksz + taekwondo kombó. Kérdező, viszont mindenképpen ITF taekwondót gyakoroljon a srác, ne WTF-et. WTF az látványosabb (valamivel), jobban lehet benne versenyezni is, de amúgy csak légibalett.

2017. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha már szóba került a savate (francia boksz), akkor hozzászólnék én is. Harmadik éve savatezok, ráadásul Franciaországban, azaz a stílus hazájában. De még én is azt mondom, hogy a taekwondósok jobban rúgnak. Jobban rúgnak, de rosszabbul ütnek. Viszont ha a lurkó a Tkd mellett bokszolni is fog, akkor egy "tökéletes" kéz-láb harcos lesz.


De ha még csak 6 éves lesz a fiú, akkor inkább testharccal kellene kezdenie! Ha idősebb lesz, akkor a későbbiek folyamán a testharc/földharc tudást, SOKKAL NEHEZEBBEN FOGJA tudni pótolni! Az állóharc tudást szinte bármikor be lehet hozni, de a testharcot nem igazán. Ha azt akarod, hogy utcán is meg tudja védeni magát a srác, akkor dulakodásban is jónak kell lennie. Az utcai bunyó, főleg fiatalabb korban a srácoknál a suliban, inkább ilyen összekapaszkodós grabanctépés, mint ütés-rúgás. A savate mellett én birkózók is, sajnos én is későn kezdtem el testharcot tanulni, bánom is!

Szóval én először egy birkózás + boksz kombót javasolnék neki, ezt nyomassa 10-12 évig. Utána 16-18 évesen ráér taekwondózni.

2017. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mondjuk a birkózás is nagyon jó ötlet. TDK nemtudom mennyire tanulható sajatithato el 10-11 évesen. Mindenképp külön edzésre jaratnam mint boxban mint TDK ban hogy kizárólag vele foglalkozzanak. + otthoni sajat sulyal valo edzes. Szerintetek 6 ev boxal meg 5-6 ev TDK val lenne megfelelo eredmény?
2017. jan. 16. 09:02
 7/15 anonim ***** válasza:

6 évesen szerintem nem kell elkezdeni taekwondózni, az maradjon későbbre. Már csak azért is mert ITF taekwondóban alig-alig akadnak gyerek edzések, ott inkább 14 év felettiekkel foglalkoznak. WTF taekwondoban vannak gyerekedzések, de ott a felnőtt edzések is rosszak, a gyerek edzések pedig egy béna tesiórának felelnek meg.


Hallgass Sincere Fistre! Szerintem is 18 koráig bokszoljon és birkózzon a gyerkőc. Bokszban és birkózásban a gyerekedzések is színvonalasak!

2017. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Különedzésre pedig szerintem felesleges ilyen kicsi korban járatni. Az alapokat ilyen fiatalon, sokkal jobb ha csoportos edzésen tanulja meg. Csoportos edzésen a srácnak lesznek haverjai, lesznek akik motiválják őt (és később majd ő is motivál másokat). Ráadásul a küzdősportokat párban kell gyakorolni, egyszóval kell sparringpartner is. Kisgyereknek nem kell magán edzés, amikor már olyan 14-15 éves lesz akkor a csoportos edzés mellé akár be lehet tenni magánedzést is. De ilyen fiatalon felesleges.
2017. jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Még várok javaslatokat véleményeket! :)
2017. jan. 16. 09:27
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is Sincere fist-re hallgass kérdező. A pusztakezes harcban a legfontosabb dolog az ÜTÉS és a TEST-TEST ELLENI harc. Ez mindennek az alapja.

Az ütés legmagasabb szinte az ökölvívás, a test-test elleni harcé pedig a birkózás. És igen, a testharcot később, azaz idősebb korban már igen nehéz pótolni, holott fontosabb megtanulni, mint rúgni.

Ne kövesse el azt a hibát a gyereked, mint itt páran. Jártak fiatalabb korukban különböző állóharc edzésekre, aztán felnőtt fejjel akarnak testharcolni és földharcolni megtanulni. Igen ám, de a hazai birkózó és judo edzések jó 99%-án a 15 éves kor feletti kezdőkkel már nem foglalkoznak. Ilyenkor marad a brazil jiujitsu, japán jujutsu, aikido és a kempo. De felnőtt fejjel ezek is bajosak, mert a fejlődés lassú. Brazil jitsuban is kik a legjobbak? Azok, akiknek van birkózó előéletük.


A birkózásra a későbbiekben rá lehet építeni a brazil jitsut, aikidót, kempót, sambót és az összes dobást, gáncsolást, feszítést és fojtást tartalmazó stílust.


A bokszra később rá lehet építeni a kickboxot, taekwondót, muay thait, savatét, azaz az összes ütő-rúgó stílust.


A gyerek taekwondo edzés olyan, mint a gyerek karate edzés (mondjuk karatéból a felnőtt edzések is szarok), nem tanulnak lószart sem, csak kapják a színes öveket a semmire. (Kék öves karatés gyereket simán elverhet suliban egy pingpongozó kölyök is. Mert csak ugrálni és japánul számolni tanulnak + csapkodnak kiabálva a levegőbe.)


A boksztól a gyereknek jó reflexei lesznek, jó lesz a lábmunkája, a ritmusérzéke, a kézkoordinációja és az állóképessége. A birkózástól hajlékony lesz, fizikailag erős és rendkívül robbanékony, és megtanul esni is.


A boksz + birkózás kombináció gyakorlatilag minden (későbbi) más küzdő stílus(ok)hoz a legtökéletesebb alap. Ha most hat éves a kisfiad, akkor nyomassa ezt a kettőt nagyjából felnőtt korig, 16-18 évesen pedig már lesz egy iszonyatosan erős alapozása, amire később bármilyen más küzdősportot vagy harcművészetet építhet.

2017. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!