Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Ökölvívás és...

Mit gondoltok az Ökölvívás és a Kyokushin karate vegyítéséhez?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett a Kyokushin karate. De már kutattam. Néztem pár régebbi kérdést amit feltettel a karatéval meg a Kyokushinnal kapcsolatban. És sokan lehúzzák. De sokan írták, hogy rossz stílus nem létezik csak rossz oktatás. Hogy nem a stílustól válsz jó harcossá hanem te teszed ,,nagyjá" a stílust mert te is azok közé tartozol akik képviselik. Te határozod meg a stílust és nem az téged.

Az Ökölvívást viszont sokan mondják, hogy alap stílus. Meg nagyon jó. Ők ütnek a legjobban. És hogy a Kyosok nem tudnak ütni.

Gondoltam eltöltenék 1-3 évet boxedzéseken. Megtanulnék ütni, pontkesztyűzni. Ezzel tesztelem magamat és az akaraterőmet is. És utána átmennék Kyora.

Vélemény? Szerintem ez már jó állóharcos kombináció.



2017. jan. 12. 19:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%

Itt fanatikusok vannak. Rajtam kívül Rozsda Sárkány gondolkozik reálisan. De, ha nem rám nem is akarsz hallgatni, hallgass rá. Leírom azért én is a valóságot, aztán ha idejön, akkor ő is leírja majd köbö ugyanazt. A többiekkel pedig ne foglalkozz. Ez csak egy rövid tanács volt így az elejére, szíved joga neked is, hogy mit hiszel.


Tehát, vissza a kérdéshez. A Kyokushin Karate eleve nem ütő távba készült, csak a testedzéseiet úgy csinálják, hogy ütögetik egymást, ezért nagyon sok Kyokushin Karatés azt hiszi, hogy ő tud ütni. Pedig egy Boxolóhoz képest aztán abszolút nem. A Kyokushin Karate legnagyobb fegyvere a rúgás. Elég jó rúgásaik vannak. Ezt tartsd fejben! Ha a Kyokushinnal kezdesz és még nincs Box múltad, akkor egy harc alatt eszedbe ne jusson ütni! Nem kell! Ha tudsz jól rúgni, akkor nem kell ütni. Persze, ajánlom mellé a Boxot, pláne, ha az is tetszik. A lényeg, hogy a Kyokushinból tanuld meg a rúgásokat, blokkokat, fogás bontásokat, a Boxból pedig tanulj meg ütni és tanulj meg egy jobb minőségű lábmunkát.


És igen, a harc emberfüggő. Az ember tesz jóvá egy stílust (vagy éppen rosszá). Ha nem vagy fanatikus, és úgy látom te még nem vagy az, akkor talán megértesz. Jegyezd meg, hogy ezek csak mozgások. Amit gyakorolsz, mint mozgáskultúra, azt meg fogod csinálni bármikor. Nekem például hiába magyarázzák itt, hogy elméletileg nem kéne tudnom eltolni egy Boxoló egyenes ütését, mert az túl gyors, ugyanis én minden nap azt gyakorlom, hogy hogyan kell eltolni egy egyenes ütést, ezért meg fogom csinálni bármikor bárkin, ha tudok rá reagálni, ami megint tőlem függ. Majd ha elmész Kyokushinra és meglátod, hogy hogy rúgnak és belejössz egy idő után, akkor majd te is érzed, hogy te tudsz úgy rúgni olyan erősen, olyan pontosan és olyan gyorsan, hogy bárkire veszélyes legyen a rúgásod. Ha ezt a szintet eléred, akkor már bizony nem a stílus a hülye, ha nem tudod használni a tehetséged.

2017. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A kyokushin rúgáscentrikus stílus tehát rúgni jól megtanít de a kezeid nem nagyon fogod tudni jól használni ezért kell az ökölvívás is azért hogy ütni is megtanulj valamint hogy a lábmunkád és hajlékonyságod is fejlődjön . Ha ezt a kettőt űzöd jó rúgó és ütőtechnikákat sajátíthatsz el valamint a boxon van rendszeres sparring ami tapasztalatot nyújt a bunyóban + jobban bírod majd az ütéseket . Hogy lehúzzák az nem tesz semmit , nem ők fognak járni az edzésre hanem te . A legjobb lenne ha a saját magad győződnél meg róla milyen színvonalú nálatok az edzés .
2017. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen. Tetszik. És pont ezért gondoltam ennek a kettőnek a kombinációját. Persze először egyél kezdem mint kezdő. Ahogy mondtam. Az ökölvívással kezdeném. Ott tanulmány az ütések helyes kivitelezését. Ahogy mondod. És ahogy mondtam. Itt eltöltenék. 1_3 évet. És ha már úgy érzem, hogy tudok ütni meg van egy stabil alapon utána egészítené meg ki kyokushin karatéval. Ahol szoknyák a pusztakezes ütéseket meg májusára még nem tudom még mik. Puszta kézzel való védekezést. Megtanítják rúgni. Elviselni a fájdalmat. A puszta ütéseket és rúgásokat a testemen. Combon. Menne a kiidegelés rá, hogy elviseljük a combokat. Meg a kezem erősítenék fel, idegelném ki a makiwarával. Meg nem lennék lábra merev mert nyújtunk rá meg rúgások miatt folyton használnunk kéne. Fejmagasságig felrúgni ugye.
2017. jan. 12. 20:27
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

ha tényleg bokszolsz majd 2-3 évet,és ezután lemész kyozni kb első az edzés után nem is mész többet,annyira idegen lesz a mozgás és a mentalitás.

arról nem is beszélve,hogy 2-3 év boksz után jelentős visszalépés lenne fejlődésileg teljesen áttérni a kyora és abbahagyni az ökölvívás.

logikusabb lenne olyan rúgós edzéssel kiegészíteni majd idővel a bokszot,ami mozgáskultúrában ugyanaz és van olyan hatékony vagy hatékonyabb mint a kyo.

2017. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha tényleg 1-3 évig tisztán boxolni akarsz és csak utána kyo-zni akkor az tényleg nem jó mert megszokod a box mozgásformáját és zavarni fog a kyo formája tehát 1-2 hónap box és utána kezdj kyo-zni
2017. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Akkor 3 múlva érdemes lenne a box mellé vagy testharc stílust tenni vagy ha álló akkor savate , muay thai vagy kickbox
2017. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szabad kérdeznem ki ez vagyis pontosabban mit csinál Rozsda Sárkány? Melyik stílust/stílusokat űzi és mitől ilyen jó. Első kommentelő mondta őt.
2017. jan. 12. 21:01
 8/21 anonim ***** válasza:
Ezt majd inkább mondja el ő ha akarja
2017. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%

Itt elmondják a valóságot.

[link]

2017. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Elég volt a videó elejét megnézni!

Alapból egy csing csungos csatorna, szóval csak a saját igazikat akarják bizonyítani!

Más rész az a gyerek a pinkes kesztyűbe kb egy átlagember szintet ér el (se)

2017. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!