Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Idő intervallumos futás? Hogy...

Idő intervallumos futás? Hogy fogjak hozzá, hogy is néz ki pontosan? Eddig néha turaztam egyébként semmilyen különösebb testmozgasom nem volt és fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

Természetesen taplalkozasra illetve a napi testmozgasra odafigyelve

160cm/108kg vagyok

L/32


2017. jan. 20. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, nagyon óvatosan, fokozatosan fogj neki. A paramétereid alapján előfordulhat izületi fájdalom, ha túl korán terheled meg nagyon a lábaidat. Ha lehet, inkább dolgozz először elliptikus trénergépen. Ha mindenképp futnál, először szigorúan csak kocogj és lehetőleg ne aszfalton.

Az időintervallumos annyiból áll (gondolom, mert így megnevezve nem csináltam), hogy kijelölsz egy időtartamot, ami alatt folyamatosan, megállás nélkül futsz, de a távval nem foglalkozol. Elsőre szerintem teszteld mikor fáradsz el és érzed azt, hogy már nagyon abbahagynád, és arra tegyél rá 2 percet. Ez legyen a kezdőidőd.

2017. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!