Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A térdrögzítők mennyire...

A térdrögzítők mennyire hasznosak?

Figyelt kérdés

Az elmúlt félévben rendszeresen jártam futni, a távot fokozatosan növeltem. Az utóbbi időben nem nagyon voltam, hogy jeges a pálya meg stb. Csak futópályán futottam eddig is, azonban 2 hete amikor voltam, akkor mély fájdalmat kezdtem el érezni a térdemben. Ez pár nap után elmúlt. Múlt hét szombaton ismét voltam, nos..a suliban lépcsőzni alig bírtam, egyszerűen amikor hajlítottam a térdem, akkor kegyetlenül fájt. Azon kaptam most magam, hogy egy tesi órányi megterheléstől is elkezd fájni, bár nem olyan szinten, de azért érzem. Lehet esetleg porckopás is vagy leválás? Talán még ebben ismertem magamra: [link]


A kérdésem az lenne, hogy a térdrögzítők mennyire hasznosak? gyogyaszati.hu/termekek/sport-izuleti-rogzitok-sportrogzitok/9/terdszoritok-sport-terdrogzitok/121/page=1/neopren-tepozaras-terdrogzito-fortuna-ft-094/5365 Erre gondoltam konkrétan. Ha ezzel futnék, akkor nem fájna? Érdemes megrendelni?


18 éves lány vagyok, aki idén az NKE-RTK-ra szeretne felvételizni...azért lenne fontos!



2017. jan. 21. 23:19
 1/7 A kérdező kommentje:
11-14km-t szoktam futni egyhuzamban mostanság, amikor kezdtem alig fél km-t bírtam..de fejlődünk..
2017. jan. 21. 23:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, ha magánba mész, akkor előbb kapsz pontos képet és megoldást. Székesfehérváron nagyon tudom ajánlani dr. Mohácsi Jánost. Lehet, hogy messze lesz, de hidd el, hogy megèr az egészséged ennyit. Nála van MR és ha úgy gondolja, akkor azonnal készíttet felvételt.

Ha fáj a térded, akkor ne terheld tovább, mert csak magadnak ártasz. A tèrdrögzítőknek több funkciójuk van: van, ami csak melegen tartja az ízületet (bár ez inkább csak szorít, nem rögzít.) A komolyabb, fémmel erősített oldalú darabok annak jók, akiknek kereszt- vagy oldalszalag szakadásuk van, mert megaladályozzák az újabb ficamot.

NKE-RTK-hoz pedig sok sikert, addig is, amíg próbálod kímélni a lábad, erősítsd más tesztrészeidet és olvass akár pszichológiai könyveket. Sokan a pszichológiai teszten buknak el, hiába mennek át a fizikain és az egészségügyin. Ha utóbbi követelményeit olvastad, akkor tudod, hogy rossz térddel nem fognak felvenni, mert ott nem lehet kifogásod semmire sem.

Hajrá, gyógyulj meg és sikeres felvételit!

19/L

2017. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valóban, az ország másik végén van nekem Székesfehérvár, nyíregyházi vagyok. Még egy másik gond ugye, hogy kezd szorítani az idő a jelentkezéssel kapcsolatban és azért lenne jó tudni, hogy mi van a térdemmel, mert akkor nem adom be feleslegesen az RTK-ra. Kértünk időpontot itt valahol magánrendelésre, de elvileg először csak megnézik (egyáltalán nem látszik rajta semmi, sacc kb én is megállapítottam magamnak, hogy mi lehet a probléma), és még külön időpontot adnak majd a röntgenre is, ha úgy van...ez is elhúzódhat igazából..


Terhelni meg így azóta nem nagyon szoktam..amint írtam az időjárás miatt, hogy jeges az aszfalt is meg minden. A tesi óra meg semmi, de mégis érzem ott is..vagy akár egy hosszabb időtartamú ülés után is, amikor felállok..:/


Mindenesetre köszönöm a jókívánságokat! :)

2017. jan. 22. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy "megnézik" nem csak konkrét ránézést jelent. Abból, hogy melyik ponton fáj, esetleg pár teszt elvégzése után több dolgot feltételezhet az orvos. Megerősítés azonban MR vagy UH segítségével történik. Rtg-en a szalagok nem látszanak diagnosztikailag relevánsan, sokszor az nem elég. Azért Székesfehérvárnak nézz utána, mert lehet, hogy pár olyan tanácsot kapsz, ami után minden jó lesz, de az is lehet, hogy arthroscopos tükrözést javasolnak. Akárhogy is legyen, ha az RTK az álmod, akkor ne add fel semmiképpen. Viszont ha ez csak a B vagy a C terved, akkor érdemes elgondolkoznod, hogy mennyire szeretnél odamenni. Viszont az orvost semmiképp ne kerüld el és az utána járást; 18 évesen, ha nem vagy túlsúlyos és nincsen egyéb testi elváltozásod (pl. gerincferdülés, bokasüllyedés, X-láb vagy O-láb) akkor nem szabadna, hogy fájjon a térded. Én is sokáig gondolkoztam az RTK-n, de végül orvosin kötöttem ki - és nagyon örülök ennek -, szóval egy átgondolást megér szerintem.

Ne add fel, kitartást!

19/L

2017. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Remélem szedsz izületvédőt !? Ha nem volt sérülésed nem kell a legrosszabbra gondolni. Nálam a Scitec kollagén-je helyre pakolt mindent, plusz lenmagolaj.
2017. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Patella gyulladás lett. Condrosulfot írtak meg szedek most Béres porcerositot.. nem lesz jobb egyik napról a másikra, de egyenlőre semmi változás egy het utan.. azt az Athro guardot erdemes lenne szedni meg mellé? Nekem sürgős, hogy rendbe jöjjön minél hamarabb.
2017. jan. 29. 16:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindent szednék csak a Bérest nem! Ami nagyon jó még az Arthroxkn, ne várj csodát egy hét után és jó lenne folyamatosan szedned edzés mellett is!
2017. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!