Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek hajlékonyabb? A...

Hogyan legyek hajlékonyabb? A combomb, spárga

Figyelt kérdés

Thaiboxolok de, nem tudok fejre rugni ives rugásból és ezt szeretném elsajátitani.


Próbáltam itthon lemenni spárgába meg egy magas asztalra rátenni a lábam és ugy nyujtani, éreztem hogy a combomba feszülnek az inak vagy izületek, utána abba hagytam és leültem gépezni? Nem kell valami lazitot csinálni a végén?


Illetve nem tudok ráülni a sarkamra térdelésből mert nagyon fájnak a térdeim(japán ülés)


Gyenge is vagyok meg merev... mi lesz ha elkezdek kondizni akkor már teljesen káosz lesz.



2017. jan. 31. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A seiza ülésre általában még a legkomolyabb oktatók sem szoktak kötelezni, ha megmondod, hogy egyelőre még fáj (de folyamatos időnöveléssel gyakorlod), akkor meg szokták engedni, hogy ne úgy ülj.


A nyújtásra pedig tényleg nem tudsz mást csinálni, mint egyre jobban feszegetni a határt. Szó szerint!

Elmész a legnagyobb terpeszedig ahol már fáj, és megpróbálod tartani, közben felső testből egyensúlyozni. Majd ahogy folyamatosan mindig egy minimálissal nagyobbra nyitod, mint mikor a fájdalom már elkezdődne (teszem azt 120 centis terpesznél már fáj, akkor 123 centire feszítsd ki, természetesen ez csak példa), egyre jobban meg fogja szokni a tested és az agyad, a végén pedig konkrét "észrevétel nélkül" lent vagy spárgában.

2017. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segitettel!
2017. febr. 6. 01:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudsz mondani jó nyújtó gyakorlatokat?
2017. febr. 6. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!