Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire jó a jóga?

Mire jó a jóga?

Figyelt kérdés
2008. okt. 9. 21:20
 1/4 anonim válasza:
100%
Kiválóan alkalmas a mozásszegény életmód, az egyoldalú vagy kötött sporttevékenység, valamint a fizikai és szellemi kifáradással járó tevékenységek hatásainak ellensúlyozására. A jóga gyakorlatai kiegensúlyozott működésre ösztönzik az izmokat és inakat, az ér- és csontrendszert, a belső szerveket. Harmonizálhatod vele a testsúlyodat, légzésedet, növelheted szellemi teljesítőképességedet. Vannak speciális gyakorlatai, amelyek szépítik a bőrt, jótékonyan hatnak a szexualitásodra, idegrendszered működésére. A szellemi tanítások révén pedig jótékony hatással van a környezetedel való kapcsolatodra, javíthadod tehát a családtagjaiddal vagy más emberekkel való kapcsolataidat.
2008. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ melyik része érdekel a jógának! Csak a fizikai kondíciódon akarsz javítani? Valamilyen testi panaszodon segítenél? Szellemileg vagy kimerült és erre keresel megoldást? A szellemi utat keresed?

Mennyit szánnál naponta, hetente a jógára? Mi a célod vele? Milyen jógastílust gyakorolnál?


ezek fontos kérdések, amit jó ha megválaszolsz magadnak.

2008. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

előző hozzászóló vagyok:


Először is ajánlok egy linket, ahol többféle jógatípusról tájékozódhatsz:

[link]


Leírok néhány jógatípust amit ismerek, ill. van rálátásom jógaoktatóként:


ASTANGA JÓGA:

-dinamikus jóga, főként a torna részére helyezi a fő hangsúlyt, nagyon megdolgoztatja az egész testet.

[link]


IYENGAR YOGA:

-A gyakorlatok elvégzésének legtökéletesebb elvégzése a cél, ez is nagyon erőteljes, de nagyon lágy főként fizikai gyakorlatokkal dolgozó jógairányzat. Segédeszközöket is használnak a jógaórákon.

[link]


JÓGA A MINDENNAPI ÉLETBEN:

Autentikus jóga irányzat, ahol a fizikai gyakorlás mellett, ha a gyakorlónak van rá igénye elindulhat a a jóga szellemi útján is: meditáció, mantra, tiszítótó kriya gyakorlatok, egyéb haladó jógagyakorlatok is elsajátíthatók. A testgyakorlatok, 8 lépcsőfokra vannak felfűzve, az egészen egyszerűtől a bonyolultakig:

[link]


SIVANANDA JÓGA:

Ez is autentikus jóga, hasonló az előzőhöz, azzal a különbséggel, hogy itt főként egyetlen erőteljes gyakorlatsort sajátítanak el. De itt is van meditáció, igény szerint.

[link]


SATYANANDA JÓGA:

Autentikus irányzat. Az egyik legteljesebb jógairányzat, felöleli a jóga minden ágát, a fizikai gyakorlás hasonlóan lágy és lépésről lépésre lehet elsajátítani a nehezebb gyakorlatokat.

[link]


KRIYA JÓGA:

Autentikus jóga, főként meditációt végeznek:

[link]


HIMALÁJA JÓGA:

Ez is autentikus jógairányzat, itt is sokrétűen oktatnak, sok minden megtanulható.

[link]


Természetesen vannak még más jógairányzatok is, de én ezekre láttam rá, szóval ismeretlenbe nem ajánlanék neked, amit magam se próbáltam.


Remélem tudtam segíteni neked. :D Ha van kérdésed még, nyugodtan írjál.

2008. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát mozogni szeretnék valamit, mert egész nap ücsörgök, de az ugrabugrálást nem bírom... és ez olyan szimpatikusnak tűnik. szóval inkább a fizikai állapotom meg az egészségem miatt kéne, mert jelenleg elég ramaty az állandó üléstől, de nem baj ha a lelkemet is ápolja:D
2008. okt. 10. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!