Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire jó a jóga? Milyen testrés...

Mire jó a jóga? Milyen testrészeket mozgat meg a jóga? Esetleg fogyaszt is valamilyen szinten? Kb. mennyi egy óra Békés megyében?

Figyelt kérdés
Ülő munkát végzetk nap 8 órában, hasznos lehet? Kicsit el vagyok lustulva, futni nem szeretek és az aerobikot meg nem bírom végigugrálni a térdem miatt. Fogynom se ártana.
2011. máj. 24. 10:10
 1/1 anonim válasza:

Szerintem... az egész testet megmozgatja, nem dinamikus, leginkább nyújtáson-feszítésen alapszik. Jópár éve jógázom, mondhatom bárki, bármilyen korban elkezdheti. Amikor először mész éredemes megmondanod a jógaoktatódnak, ha vmi egészségügyi problémád van, Ő tudni fogja melyik gyakorlatoknál légy figyelmes vagy melyiket inkább ne csináld.

A fogyás... szerintem alapvetően nem fogyasztó hatású, de az alakot mindenképp formálja, tartást ad, lelkileg is meg testileg is. Szerintem van egy olyasfajta hatása is, hogy vhogy jobban akarsz majd figyelni a testedre, mit adsz neki enni, hogy tartod napközben, ilyesmi.

Mindenképpen ajánlom, hogy próbáld ki, azt meg kívánom, hogy fogj ki egy olyan jógaoktatót, akinél öröm jógázni.

Én Komárom-Esztergom megyében lakom, itt nálunk kb 1000 ft egy másfél órás foglalkozás.

2011. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!