Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizók/testépítők! Hogy...

Kondizók/testépítők! Hogy szoktatok edzés előtt be melegíteni?

Figyelt kérdés
Legfőképp lányok válaszát várom,de pasik ti is írhattok!:)És írjátok meg légyszi mióta edzetek.
2010. máj. 7. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:

én 3 évig edzettem, most egy fél éves szünet van a suli miatt, de azért nem felejtettem el szóval leírom :)

nálam két lehetőség van.

1. biciklivel megyek a terembe, ez már maga egy bemelegítés, mivel kb 15 percet kell tekerni, ha megérkezek akkor egy laza gimnasztika és mehet

2. autóval/busszal megyek, ekkor először karkörzéssek, törzskörzés, kicsit átmozgatom az izületeket, térdkörzés, ilyesmik. aztán megyek futógépre/ellipszisre és 5 perc viszonylag intenzív mozgás, utána meg kezdem a hasizommal, és ez alatt jól bemelegedik minden. Még sosem sérültem meg ilyen okból kifolyólag, szóval ez egy működő módszer.

u.i.: meg persze minden gyakorlatot úgy kezdek, hogy először egy párszor csak a mozdulat, aztán minimális súllyal nagy ismétlésszámmmal egy bemelegítő sorozat.

2010. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
karkörzéssek, törzskörzés, kicsit átmozgatom az izületeket, térdkörzés.Ha ezeket itthon elvégzem és ugy megyek buszal az edzőterembe és a terembe át öltözés után már csak futógép és elipszis az úgy jó?
2010. máj. 7. 10:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem edzel súlyzókkal, csak futógépen és ellipszis tréneren, akkor nyújts előtte kicsit. Néhány guggolás, 10-12 kitörés súlyzó nélkül, az ízületek átmozgatása. De ezt így leírni nem lehet, meg kell mutatni. És közvetlen előtte, ne otthon.


Edző

2010. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) Akkor majd meg kérem az edző srácot hogy segítsen:)
2010. máj. 7. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérd csak meg! Én is az vagyok ugyebár, és néha amikor azt mondom "csinálj fejkörzést" és jól hátrahajtva a fejét valaki körözni kezd, akkor pl. kiráz a hideg :) Ez például egy teljesen rossz mozdulat, soha nem hajtjuk hátra erősen a fejünket, mert nagyon nem tesz jót a nyaki gerincnek... és még sorolhatnám, hogy mennyi rossz mozdulatot el lehet követni... Szóval tényleg jó az edző... nem lehúzásból vagyunk ott :)
2010. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem tudom ,nagyon rendesen fel ajánlotta hogy segít.nem beszélt pénzről:S lehet később be hajtja rajtam?
2010. máj. 7. 11:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ha egy edző azt mondja h segít az azt jelenti h órát ad neked, ami pénzbe kerül.

De ha jó helyen utánaolvasol (body.builder.hu alapismeretek) akkor gyakorlatilag nem kell edző segítsége. Persze egy edző nyilván azt mondja hogy kell :) És ha nem elég jó a vizuális memóriád hogy a látott mozdulatokat magadtól végrehajtsd akkor persze nem is árt ha nézi h mit csinálsz.

és ne otthon melegíts be, mert a buszozás alatt tökéletes kihűlsz. közvetlen edzés előtt melegíts be.

+ nagyon jól írta valaki hogyha nem súlyokkal edzel, akkor nyújthatsz is előtte. Viszont ha súlyokkal akkor ne nyújts előtte, csak edzés végén!

2010. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
megvettem a bérletet és felajánlotta ma voltam nála levezette az órám de nem említett anyagiakat:S Mennyibe fog ez nekem kerülni???Mikor megköszöntem hogy segít annyit mondott azért van itt ez a dolga.
2010. máj. 7. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor elképzelhető hogy bennevan a terem díjában. van ilyen is. esetleg legközelebb kérdezz rá
2010. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!