Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mitgondoltok a lovaglásról...

Ti mitgondoltok a lovaglásról mint sport? Az osztálytársaim között van olyan aki azt mondja hogy ez nem sport.

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Sport a lónak mert az fut :D

Viccet félretéve tuti nehéz dolog de sportnak én se nevezném max technikai sport mint a motorozás vagy gravity bringázás.

2017. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

próbáljátok ti megtartani magatokat a lovon, aztán mondjátok hogy nem sport

bezzeg a tollaslabda meg az ilyen szerencsétlenkedések az sport

2017. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
48%

Sokszor én is kikapom ezt.... ez egy tök átlagos párbeszéd az osztálytársaimmal:

- Mit sportolsz?

- Lovagolok....

- Á, az nem sport. Az könnyű. Ott csak ülni kell! Ez veszélytelen. Ez nem fárasztó.

Kérdem én:

- Volt már veled olyan, hogy meg kellett bíznod egy élőlényben, aki a legkisebb hibájával képes téged megölni? Volt, hogy 2 méter magasból zuhantál, 60km/h gyorsaságból? Volt valaha olyan csapattársad, aki 8-szor nagyobb és 10-szer erősebb nálad? Adtál már elő egy bonyolult tancot valamivel, ami egy másik nyelvet beszél? Bíztál te már valamiben aminek saját tudata van? Egy kiszámíthatatlan állatban? Zuhantál már úgy hogy meghallhattál volna, egy apró hiba miatt? Edzettél valaha is egy nap 5 órát verseny től függetlenül? A hét minden napján? A lovaglás is sport. Mi együtt élünk, lélegzünk, mozgunk a lovunkkal. Értjük, mit mond, szavak nélkül.Mi ugyanúgy, sőt sokkal jobban megszenvedünk néha bizonyos baleseteket, mint a focisták, úszók, röplabdások, kézisek, teniszezők.... minket lovaink hetente akár többször megtréfálhatnak, akár nagyon súlyosan is... de mi mindig megbocsájtunk nekik. ez egy szeretet, egy bizalom, egy törékeny kapcsolat, amit nem érthetsz, ha nem vagy lovas...

2017. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én ezeknek csak annyit mondok, hogy ha tud 2 kört sétálni a lovammal a pályán, akkor elismerem. Eddig még nem volt túl sok jelentkező.

De azt is figyelembe kell venni, hogy nem mindegy, hogy valaki 2 hetente egyszer zötyög egy iskolaló hátán 20 percet (ami szintúgy megerőltető)vagy valakinek esetleg saját lova van, minden nap kijár, edz és versenyez! Ez egy nagyon veszélyes sport, mert egy olyan lénnyel kell együtt dolgoznod akivel nem tudsz semmit sem megbeszélni, vagy leegyeztetni. Aki nem próbálta, szerintem nincs joga ilyet feltételezni.

Én is tudok úszni, mégsem mondom, hogy úszó vagyok. Minden sportnak megvannak a maga nehézségei és szerintem minden sportolónak tisztelnie kéne egymást és nem versengeni, vagy lenézni a másikat.

2017. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!