Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki futni?...

Hogyan kezdjek neki futni? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Vagy csak annyi lenne, hogy kimegyek az útra és futok? Hallottam ilyet, hogy betonon nem jó futni. És aszfalton? Vagy földúton? Legszívesebben, földúton futnák, ahol nem látnák a szerencsétlenkedésem.

2017. febr. 4. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egy jófajta és nagyon kényelmes futócipőd ha van, az nagyon szuper. Ami a bokádat is tartja valamennyire.

És persze végülis csak annyi a lényeg, hogy kimész és elkezdesz futni, először inkább lassan aztán ha úgy érzed begyorsítasz. De ha korábban nem futottál, szerintem inkább válassz egy lassab tempót.


Szerintem sokat segít, ha viszel magaddal zenét.


És persze bemelegítés, nyújtás, anélkül semmiképp ne indulj el, és futás végén is nyújts le.


Állítólag már bebizonyosodott, hogy a betonon futás nem káros, megvizsgálták a több éve így sportolók ízületeit és állítólag semmi bajuk nem volt ettől. Akkor lehet max baj, ha vki erősen túlsúlyos, de nekik sajnos sport nélkül is szétmennek az ízületeik. A rendszeres futás pont hogy segít védeni az ízüleket.

Amúgy természetesen földúton is futhatsz, vagy terepen, bárhol, ami jólesik.

2017. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bigboy99341 válasza:
En mar egy par eve futok, viszonylag hosszu tavon(6-8 km).Ami nagyon fontos, a jo futocipo, ne felj raaldozni kb 20.000 forintot, vagy esetleg egy kicsit tobbet, mert ezt mar tobb evig tudod hasznalni. En az adidas es asics cipoket ajanlom, ezeket probaltam mar(a jelenlegi cipom egy adidas, betonon is meg vagyok vele elegedve teljesen).Mindig jol valaszd meg a ruhat, -5 es +5 fok kozott en 2 polot es egy pulovert veszek, persze azert neked nem igy kell feltetlenul:D Jol merd fel a tavot, es a tempot is talald el, ne fuss tul gyorsan es ne vallald tul magad se tavban sem pedig a futas gyakorisagaban. Es hidegben semmikepp se allj meg, inkabb fuss lassabban es kevesebbet, mert kiizzadva siman osszeszedhetsz egy tudogyulladast. Ha ezeket betartod, nem lesz semmi baj:) Remelem segitettem ezzel a regennyel:D Ne feledd, nem egyszeru a futas, sok kitartas kell hozza, neha nehezebb, neha konnyebb,de mindig sikerrel tolt el, ha megvan a kituzott cel:) Sok sikert neked:)
2017. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy jó cipő tényleg sokat segít a betonon futás káros hatásai ellen. Én anno elkezdtem egy 2000 Ft-os kínai csukával és 60-80 lefutott km után (kb. 2 hónap) már a térdemen éreztem, hogy ez így nem jó.


Akkor vettem egy Dechatlonos futócipőt, 15ezer Ft körüli volt leárazva 10-11-re. Azóta a térdem is helyre jött.


Földúton kellemesebb (legalábbis amíg száraz), de főleg télen, sötétben úgyis a betonon marad az ember, nem fut ki a faluból.


Hogy mire figyelj? Hogy ne hagyd ki a beütemezett edzéseidet! Legyen rendszeres, akkor egy idő után hiányozni fog.

2017. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!