Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha kezdő futóként fullasádig...

Ha kezdő futóként fullasádig szaladok, lehet valami bajom? Pl szívroham vagy másegyéb? 16/L

Figyelt kérdés

2017. febr. 7. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet.
2017. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Csiß ***** válasza:
Kellemes élmény lehet fulladásig futni, biztosan lesz kedved a következő alkalomhoz is :) Miért futsz kifulladásig? Mi a cél a futással? Fogyás, vagy állóképesség növelés?
2017. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha egészséges vagy, akkor az ég világon semmi bajod nem lesz.. max kedved nem lesz legközelebb hozzá... én jóval idősebb vagyok, hosszú távokat futok de van egy haverom, akivel szoktunk sprintekkel versenyezni ilyen ki meddig bírja sprintekkel ilyen elven rég halottnak kellene lennem...

35/f

2017. febr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha edzetlen vagy akkor nem túl okos gondolat fulladásig futni,a legfontosabb,hogy tudni kellene hol a határ. Bár nem tudom egész pontosan mit értesz ez alatt.


Én már egy 4-5 éve futok és ha intervallt csinálok minden sprint szakasz végén harcolok a levegőért.

2017. febr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
ha túlsúlyos vagy max lesérülhetsz de egyéb bajod nem lesz ,ha gízda akkor meg elájulsz 14/f 9 éve futok ja és figyelj hogy előtte mit eszel mert ha hízlaló kaja után sprintelsz olyan gyomorégésed lesz hogy az annak is fájni fog aki rádnéz (már tapasztaltam ilyesmit)
2017. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Anonime AJ válasza:
Én stressz levezetésböl szoktam futni és nekem is előfordult, hogy addíg futtam amig már levegőt sem kaptam de sohase volt tölle bajom. Ojjankor csak pihenek egy kicsit és megyek tovább. Ha egészséges vagy (értem ez alatt nincs semmijen
2017. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Anonime AJ válasza:
...szivi tüdöi panaszod) akkor nem lesz semmi bajod. (ha pedig nem birod fuss kevesebbet)
2017. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hogy bajod nem lesz tőle, hanem ajánlatos is naponta legalább egyszer-kétszer kifullasztani magadat. Akár futással, akár más mozgással.
2017. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 raudaeirikr válasza:
Szinte kizárt hogy bajod legyen, sokkal nagyobb bajok lesznek ha nem csinálod. Tipikus városi gyerekkor után még "normális" állapotban is könnyű fulladásig futni, ha pedig valaki kicsit jobban elpuhult az átlagnál, máshogy nem is lehet elkezdeni (legfeljebb ha valakit még a gyaloglás is lefullaszt, jobb ha tornával indít). Csak ne próbáld egyféle mozgásban minél nagyobb teljesítményre törekedve túlerőltetni a tested, inkább fokozatosan ismerd ki; javaslom mellé az egyéni tornát és némi úszást. Lehetőleg szabad levegőn és egyenetlen nyílt terepen, ne utcán vagy mókuskerékben, hipósvízben, stb (ez alól a 3 téli hónapban részben lehet kivételt tenni illetve csökkenteni, befagyott vizek és túl hideg levegő miatt). Ha elég időt tudsz ráfordítani és nem vagy belekényszerülve egész napos városi tartózkodásba, egy-két év múlva percekig úszhatsz víz alatt levegő nélkül.
2017. febr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!