Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azt honnan lehet megtudni,...

Azt honnan lehet megtudni, hogy egy adott edzéssel kb mennyi kalóriát égettem el?

Figyelt kérdés
Mert azt ugye sokkal könnyebb kiszámolni, hogy mennyit viszek be kajával, de azt honnan tudom, hogy mennyit égetek el?

2017. febr. 15. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Pulzus mérő órát ha beállítod nem/kor/súly/magasság kikalkulálja neked. Nyilván nem ad 100%pontos választ de már egy jó közelítés.
2017. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy megbecsülöd, vagy egy erre alkalmas eszközzel (pulzusmérővel).
2017. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
totál felesleges ezzel bajlódni... megtervezed az étrendet, havonta mérlegelsz és a kapott eredmény függvényében változtatsz az étrenden... persze még azt számolgassam égettem e ma elég kcalt...
2017. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elég nehéz kiszámolni, a neten található adatok csak irányadatok, mivel számít a nem, a testtömeg és az életkor is.
2017. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért lenne jó tudni, mert pl nem kéne ugyanannyit enni pihenőnapon, amikor nincs edzés, de hogy én mennyivel fogyasztok kevesebbet, arról fogalmam sincs.

Azt pedig nem szeretném, hogy esetleg egy egész hónapig rossz étrenden éljek, és a hónap végi negatív tapasztalatok miatt kelljen változtatnom, inkább belőném valahogy az elején.

Az a pulzusmérő nem hangzik rosszul, mennyiért lehet kapni már jó minőségűt?

2017. febr. 15. 17:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pihenő napon pont akkor kellene többet enned mint edzésnapon... mivel akkor regenerálódik a szervezeted...

Pont ezért értelmetlen így kiszámolgatni mindent... az a lényeg, hogy átlagosan kcal pluszban vagy, vagy átlagosan kcal mínuszban... nem pedig, hogy minden nap tökéletesre belődd az étrendet valami hülye elv alapján..

2017. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam hogy pihenőnapon kell többet enni :O

De köszi hogy tájékoztattál?

Azt viszont nem értem, hogy amikor intenzív munka van (edzés), akkor miért nem kell pótolni jó sok tápanyaggal a jó sok izommunkát.

2017. febr. 17. 15:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert igazán az izmok akkor épülnek, mikor pihensz, az edzéssel kis sérüléseket hozol rajta létre ezt "begyógyítja" még több izommal és ez a folyamat akkor zajlik le mikor pihensz. Persze "instant" energia is kell, hogy ne ess össze edzés közbe de tényleg valami átlag kcalt kéne belőnöd.
2017. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2017. febr. 17. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!