Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zúzódások, lila foltok elkerül...

Zúzódások, lila foltok elkerülése küzdősportban?

Figyelt kérdés
1 hónapja járok K1 boxra, és gyakorlatilag járni is alig tudok, annyira szétrúgtak. Természetesen rajtam kívül mindenki más is kapott-adott, de nekik mégsincs zúzódásuk, de még lila foltjuk sem. Nekem pedig már edzés után "krumplik" nőttek a bőröm alatt. Rettenetesen fáj, lila és fel van dagadva a bal combom.

2017. febr. 21. 17:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogyan kerüljem el a zúzódásokat? Hozzá fogok szokni?
2017. febr. 21. 17:54
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

először is, a lila foltok alkati (genetikai) okokból is vannak. Van akit nyugodtan megüthetsz, megrúghatsz, akkor sem lilul be neki (vagy legalábbis nagyon komoly ütést kell kapnia), másnak meg csak erősebben megszorítod a karját, és ott maradnak az ujjaid nyomai.



Másrészt keress egy olyan termet, ahol a kezdőket 1 hónap alatt össze vissza ütik, rúgják (vagy egymással vagy a tapasztaltabbakkal), előbb tanulj meg verekedni egy boxzsákkal, és utána kezdj ilyesmibe.

2017. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon megszerettem ezt a sportot és az edzőtársakat, csak kicsit zavar, hogy a legbénább és a leggyengébb vagyok. Remélem idővel hozzászokok a rúgásokhoz, mert ez nem állapot, hogy jegelnem kell...
2017. febr. 21. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
kezdő vagy? csináltál előtte bármilyen másik küzdősportot?
2017. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ehhez nem kell megverve legyen.

páros gyakorlatok alatt ugyanoda bemegy 20-30 kis rúgás,főleg egy kezdőnek és úgy fellilulhat mintha küzdelem közben kapna 3 emberest.

borogasd és vegyél fekete nadálytő krémet azzal kenjed.

3-4 hónap alatt feledződik.

2017. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Korábban soha nem sportoltam, csak néhanapján futottam 1-2 km-t vagy kutyát sétáltattam. Szóval nem vagyok egy nehezen legyőzhető ellenfél..

2017. febr. 21. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom Korbács. Persze igazad van, hogy egy kezdőnek a sok pici apró rúgás/ütés is fájdalmas, és sok sérülést okoz, de ettől függetlenül ahol én jártam ott a kezdőket első körben megtanították ütni, rúgni, és nem egymást ütötték rúgták. Mikor meg oda jutottak, akkor már feledzőttek annyira, hogy ne legyen minden találatból "krumpli" a bőrük alatt.
2017. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!