Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet belőlem jó rúdtáncos?

Lehet belőlem jó rúdtáncos?

Figyelt kérdés

Sajnos sportban soha sem jeleskedtem,talajgyakorlatban pedig vegképp nem,általába féltem. Spárgát soha sem tudtam megcsinálni,gyűrűzni sem tudtam. De szeretnék magamnak esékyt adni a rúdtánc terén. Szerintetek van ra esely hogy azt az eredmenyt erjem el mint a videoba?

[link]


Meglehet ezt tanulha ha en jelen esetben hajlékony nemigazan vagyok?

20L


2017. márc. 19. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Most ez komoly? Ha nem vagy hajlékony, akkor mégis, hogy gondoltad, hogy ez menni fog? Sokan egyébként rúdtánc előtt gyereként sportoltak, ilyen eredmény hipp-hopp nem születik. Kezd el, csináld, de légy reális.
2017. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sunshinedoll ***** válasza:
6%

Ezek is csak gyakorlatok, amiket amatőr szinten akárki megtanulhat. Profi rúdtáncos úgyse lesz mindenkiből, csak azokból, akik pénzt is kapnak érte.


Erős se vagy eléggé hozzá, de majd megerősödsz, meg majd javul a flexibilitásod is, csak edzeni kell rá. Senki nem úgy kezdi, hogy egyből tud forogni meg minden.

2017. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elkezdek előtte edzeni énis úgy gondoltam

Igaz igen,hogy nem vagyok hajlékony de ha gyakorlok talán sikerülhet abba bízok

2017. márc. 21. 06:08
 4/5 pörölycápa ***** válasza:
64%

Én 22 évesen, 1 éve kezdtem rúdtáncolni, én sem voltam jó talajgyakorlatokban, se kötelet mászni nem tudtam, se gyűrűzni, hajlékony sem voltam, most sem vagyok, de véééégre, 1 év alatt magabiztosan meglett a spárga.

Ha elkezded aktívan csinálni a rúdtáncot, és tetszik csinálva is akkor meglepően gyorsan lehet fejlődni, és nagyon motiváló tud lenni.


Privátban küldhetek képeket, vagy megoszthatom az instagramom veled motivációként (nyilvánosan megosztani nem fogom ezeket itt a sok nyálcsorgató kannak, akik úgysem tudnak túllátni az öltözet hiányosságán)

Igenis, kemény edzéssel néhány év alatt el lehet érni, ami a videóban van (nem olyan kemény, de kitartó edzéssel is, csak hosszabb idő alatt). Anastasia Sokolova 16 évesen kezdte a rúdtáncot, nem rendelkezett semmilyen sport háttérrel, és ő sem tudott akkor még spárgázni...


Szóval ha érdekel próbáld ki, ne várd hogy az első órán (vagy az első hónapban) csodákra leszel képes, de ha kitartó vagy, és birod a gyűrődést, akkor bele fogsz jönni. Ja és ha el tudsz viselni némi fájdalmat, mert abból eleinte lesz bőven is (idővel egyre jobban hozzászoksz, és kevesebb lila foltot gyűjtesz).

2017. márc. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utalom, mikor nulla háttértudással jön valaki pofázni és elveszi másoktól a kedvet. Igen is el lehet kezdeni rúdtáncolni alapedzettség és hajlékonyság nélkül is. Pont az a jó ebben a sportban, hogy úgy van felépítve, hogy fokozatosan erősít meg. Nem egy híres rúdtancos kezte úgy, hogy nem sportolt semmit előtte. Greta Pontarelli pl. 56 évesen (!!!) kezdett neki, nem volt alapedzettsége/hajlékonysága. Most 60 éves és simán spárgázik. És bármennyire hihezetlen nem minden 2. rúdtáncosnak van szertornas multja. Általában a nagyon hírességek között vannak, de az tényleg már a sztár kategória. Ráadásul az a videó amit kültél még csak nem is elérhetetlen. 2-3 év alatt siman el lehet jutni erre a szintre nulláról. Vannak benne olyan mozdulatok, amit én mar fél év utan megtudtam csinálni. Amúgy meg ez csak külső szemlélőként tűnik lehetetlennek. Ha már benne vagy rájössz, hogy fele olyan nehéz sincs mint amilyennek látszik :)
2017. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!