Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2 napja voltam futni, kb 2...

2 napja voltam futni, kb 2 km, de olyan izomlázam van, hogy alig bírok lépcsőzni, járni. Ma menjek el futni ( ha birok) vagy ne erőltessem?

Figyelt kérdés
Amúgy full kezdő vagyok

2017. márc. 30. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne. A közhiedelemmel ellentétben, izomlázra edzeni nagyon nem jó, sőt, még tovább ronthat a helyzeten. A fájdalom úgymond egy üzenet a szervezettől, hogy valami nincs rendben, és idő kell ahhoz, hogy újra kipihentek legyenek az izmok.
2017. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig úgy terveztem heti 3-4szer lemegyek futni, de hát így akkor nehezen
2017. márc. 30. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Bemelegítettél rendesen? Minimum 10 percet fordíts erre. YouTubeon találsz gyakorlatokat :)
2017. márc. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az tény ha ráedzel jobb lessz, csak egy kis idő mulva lehet mégnagyobb izomlázad lessz mint előtte xd
2017. márc. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne menj el.És én azt javaslom,hogy ha sok a 2 km, akkor ne fuss annyit. Fuss kevesebbet, sétálj közbe ha nagyon fáradsz.És a tempóra is figyelj, nem kell nagyon gyorsan, ha nem bírod.

Idővel úgyis fejlődni fogsz, de ne hajtsd agyon magad az elején, mert nem lesz siker élményed így.

Pl fuss 500 métert laza tempóban.Utána sétálj 1-2 percet.Majd megint fuss ennyit, aztán séta, majd megint futás.És az utolsó periódusban nyomd meg

2017. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!