Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Térdízület gyulladással futni...

Térdízület gyulladással futni szabad?

Figyelt kérdés

Még soha nem futottam, semmilyen sporttal nem foglalkoztam, közel 50 éves nő vagyok. Egész életemben ülő munkát végeztem (egész nap) és túlsúlyos vagyok.


A háziorvos folyton biztat, hogy fussak.


Megpróbálnám, de néhány hónapja térdízület gyulladásom volt, alig tudtam járni. Kezelésekre jártam és a porckopás miatt hialuron savat szedtem. Most jobb az állapotom, de a térdem most is időnként "recseg".


Szabad így futni?


A háziorvos tudásában nem bízom, ő akkor is mondta, hogy fussak, amikor a térdem miatt járni is alig tudtam.



2017. máj. 23. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
inkább biciklizés menjen meg diéta és ha lement a túlsúly nagyrésze akkor egy jó futócipő és terep(tehát nem beton)
2017. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ilyen felkészületlen testtel nem lenne tanácsos.

legalább 2-3 hónapig kellene előtte minden másnap guggolást és vádliemelést végezned,hogy felkészítsd az izmokat és az ízületet erre a fajta terhelésre,becsapódásra.

ízületi probléma esetén táplálékkiegészítőből glükozamin kellene sok folyadékkal napi 3.5-4 liter vízzel folyamatosan szedve évekig,és a tejtermékek kizárása a táplálkozásból.

2017. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!