Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen japán harcművészeti...

Milyen japán harcművészeti ágat javasoltok? 25/L

Figyelt kérdés

Mindig sportoltam valamit, de sosem volt köze semmiféle harcművészethez. Kosaraztam, fociztam, akrobatikáztam, futok, stb. Viszont, elég régen szerelmes vagyok a japán kultúrába, nindzsákba, úgyhogy (ha már úgyis új sportot választanék), ahhoz szeretnék közelíteni.


Létezik olyan válfaja, amit nem kötelező 5 évesen kezdeni? Elég jó kondiban vagyok, nem fogyás, vagy ilyesmi miatt keresem.


Ha tudtok ilyet, esetleg ismertek is csoportot/oktatót Budapesten, vagy Londonban? :)



2017. jún. 5. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos Magyarországon, sőt Európában nagyon nehéz olyan távol-keleti harcművészeti egyesületet találni, ahol nem csak a pénzedet akarják lehúzni a hazug parasztvakításukkal és agymosó marketingjükkel. Nem kifejezetten javaslom a távol-keleti harcművészeteket, ugyanis tényleg nagyon kevés az esély arra, hogy színvonalas és küzdelmi értéket nyújtó oktatásra találj. Ha már Japán, akkor a judót ajánlom a figyelmedbe. Esetlegesen a aikidót, de az harctechnikailag inkább kiegészítő stílusként funkcionál, tehát célszerű lenne mellé egy másik küzdősportot is választani. Ha nem hölgy lennél, akkor még a szumót is szívesen javasolnám, ugyanis belföldön kimondottan jó kvalitású szumó klubok működnek. Karate tréningek között is van hogy találni megfelelő nívójú egyesületet, de ritka sajnos.


A ninjutsut és társait kérlek felejtsd el! Ezek a levegőkékítő "edzések" csak átvernének és lehúznák a pénztárcádat. Se küzdelem, se sport aspektusából nem kínálnak képességfejlesztést. Ha ténylegesen harccal szeretnél foglalkozni és esetleg mégsem ragaszkodj a japán rendszerekhez, akkor ajánlom a következőket: box, thai box, savate, birkózás, BJJ. Ezeken a tréningeken küzdelmi skilleket formálsz, megedződik izomzatod, karban lesz tartva a kardiód és az állóképességed.


Érdemes elolvasnod ezt az írásomat. Itt szintén egy leányzónak segítettem stílust választani. Lehet néhány kérdésedre választ kapnál kommentjeimből:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..


#CHRILLEX

2017. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha már japán.


Akkor válaszd a Japán jiu-jitsut. Nem vagyok pesti így klubbot nem tudok. De beírod a googleba, hogy budapest jiu-jitsu. Körbe nézel, hogy mi van hozzád legközelebb. Elmész és megnézed, hogy tetszik-e. Önvédelemre kiváló. Minden van benne. Ütés, rúgás, dobás, földharc, önvédelem, eszköz elleni, hárítás...stb. Vegyes. Minden van benne. Így nem monoton. Nem unalmas. Változatos. Így nem csak üttök mondjuk minden edzésen. Fő profilja a dobás, földharc, feszítések.

2017. jún. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy mondom Japán jiu-jitsura menj és ne Brazil jiu-jitsura (BJJ) akkor ha már téged a japán dolog érdekel.

Itt egy kis infó róla.


[link]

2017. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2017. jún. 6. 17:00
 5/9 Pali1977 válasza:
Attól függ, mit szeretnél elérni :) írtad a ninjákat, akkor miért nem tanulsz ninjutsut? Ha jól tudom, Pesten (is) van klubjuk :) Tanulhatsz Aikidot, bár ezt hosszabb idő megtanulni. Maradt még a juijitsu, karate különböző ágai.
2017. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ahogy mondtam vagy Jiu-jitsu vagy jól oktatott karate. (Goju-ryu, Kyokushin, Shito-ryu, Shotokan, Wado-ryu karate.)
2017. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első kommentben leírtam, hogy miért NEM érdemes ninjutsut tanulni és azt is, hogy egymagában az aikido miért nem ruház fel kellő kvalitású és kvantitású harci tudással.


Ha találsz olyan japán ju-jitsu egyesületet, kedves kérdező, ahol minden tréningnek része a sparring (irányított full contact "bunyó") és az erősítés, akkor nyugodtan iratkozz be. Úgy tudom ritka az ilyen klub, de ha te ráakadsz egyre, akkor ajánlom!


#CHRILLEX

2017. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ajánlottam a Jiu-jitsut. Elsőnek vagy a jól oktatott karatét ha van.

Itt egy kis videó a Japán jiu-jitsuról. Magyar videó.


https://www.youtube.com/watch?v=oyZYgFh33jc

2017. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne hallgas amatörökre, a Ninjutsu-ról nagyon leakarnak beszélni a boszolók, mert reszketnek attól hogy te valami értelmeset tanulj.
2017. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!