Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MIért ez a nagy ragaszkodás a...

MIért ez a nagy ragaszkodás a doppingellenességhez a versenysportokban?

Figyelt kérdés
Orvostudományi, gyógyszerészeti szempontból hatalmas haszna lenne a doppingnak. Ráadásul a gyógyszergyárak csak úgy lapátolnák a szponzorpénzt az olimpiákba, és a többi sportrendezvénybe.
2017. jún. 26. 15:00
 1/10 A kérdező kommentje:
mármint a doppingszerek ellenőrzött körülmények közti alkalmazásának.
2017. jún. 26. 15:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerűen ellen megy a sport elveivel, eszméjével. A lényege az emberi test határainak feszegetése melyet a komoly, tisztességes sportolók sok évi erőfeszítésének a gyümölcse. A dopping az egésznek elveszi a "varázsát". Ha legális lenne a sportolóknak tuti többet nem néznék semmi ilyesmit, csak azért, hogy egyes emberek meggazdagodjanak rajta.
2017. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És például az egyre fejlettebb (vagy egyénre szabott) futócipők használata miben különbözik a doppingtól ilyen szempontból? Hiszen az is előnyhöz juttathatja a sportolót.
2017. jún. 26. 15:29
 4/10 anonim ***** válasza:
a cipő nem okozhat egészség károsodást,vagy mentális betegséget,nem alakít ki lelki függőséget mint a doppingszerek.
2017. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És pl a ruházati kiegészítők nem befolyásolják egy ember gondolkodását, míg a dopping akár igen, te is megveheted, de nem leszel tőle jobb hosszútávon, míg doppingal igen, stb.
2017. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dopping nélkül viszont az érvényesülne egy sportban, aki jobb adottságokkal született, hiába edzett sokkal kevesebbet, mint egy szorgalmasabb, de genetikailag hátrányosabb helyzetű sportoló. A dopping legalább kiegyenlíti ezeket az igazságtalanságokat.
2017. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A minden napi használatra - ami nem verseny simán engedném saját felelősségre. Ha gyorsabban lefutja a távot,vagy gyorsabban eléri a +50 kilós fekvenyomást az a saját érdeke.

Viszont a sportverseny az tényleg az emberi erők összeméréséről szól soksok munkát beleölve. :(


Bár személyes véleményem szerint nem tudom miért ENNYIRE fontos az olimpia. Oké, országok kiküldik az embereket és megméretkeznek. De... engem nem érdekel a gerely hajítás, vas dobálás, úszás, oké.. gratulálok akik megnyerik,de most ettől nem lettem boldogabb se büszkébb. Csak ne már azon a pár emberen múljon az ország jó vagy rossz megítélése, és ha külföldre megyek sem verhetem a mellem,hogy Hosszú Katinka levert titeket!,mert 60 perc után senkit sem érdekel az egész.

2017. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem is megítél egy adott országot, hanem jó esetben ismertebbé teszi, az Olimpia alatt megismerkedhetünk országokkal a közvetítéseken sokszor egy adott nemzet kultúrájával, stb.


Igaz, hogy valaki ilyen, más olyan tulajdonságokkal született, de általában egy élsportoló tehetséges abban amit csinál és lehet, hogy valaki gyorsabb, de a másik erősebb a harmadiknak nagyobb a tüdeje, a negyedik hajlékonyabb, stb. mindenkinek más adatott meg természetesen- nem gyógyszerekkel.

2017. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyre inkább közeledünk az emberi teljesítőképesség határához a sportokban: azaz egyre ritkábban születnek világrekordok. Ennek tudatában kevésbé lesznek izgalmasak a sportesemények. Ellenőrzött doppinggal viszont mindez megelőzhető, továbbra is izgalmas lehet a versengés.
2017. jún. 27. 19:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mai napig elkpészető világ rekordok születnek. És szerintem amíg lesz sport, lesz új rekord is! /Igen ritkábban.../ És (én mondjuk) nem a rekordok miatt nézek egy-egy sporteseményt hanem az országok, sportolók "harca" miatt. A rekordok csak hab a tortán.

És egyszerűen: a szememben elveszítené a sport az értelmét, ha legális lenne a dopping.

2017. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!