Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha közterületen nem lehet...

Ha közterületen nem lehet nálam x-y kés/tőr, mert fegyvernek minősül, akkor hogy lehet hazahozni a boltból legálisan?

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem azt tiltják, hogy nálad legyen, hanem azt, hogy viseld. A kettő nem ugyanaz.

Ilyen eszközöket vihetsz magaddal utcán, mondjuk egy táskában becsomagolva. Ha pl egy tokban az öveden hordasz egy 30 centis tőrt, azt pillanatok alatt előkaphatod, és használhatod fegyverként. Ezt tiltják. De ha ezt a tőrt egy hátitáskába teszed bedobozolva, és így viszed haza a boltból, akkor már nem viseled, így fegyverként használni is jóval körülményesebb.

Ilyen pl az íj is. Felajzottan, nyíllal betöltve nem mászkálhatsz vele utcán, viszont leajzott (de hülye szó, nem tudom van-e jobb alternatívája...) állapotában, elcsomagolva szállítható közterületen, ahogy a nyilak is.

2017. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahha csak írták hogy pillangókés egyáltalán nálunk se lehet elvileg, amúgy meg mikor kardot veszek a buszon hordom haza kézbe, bár nyilván nem egy edzett szénacél pengét, de akkor is, kétlem hogy legális lenne..
2017. jún. 28. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Kardot hüvelyben szerintem lehet szállítani.

Amúgy igen, vannak olyan fegyverek, amik még csak nem is lehetnek a tulajdonodban. Viperát például még otthon sem tarthatsz, úgy tudom.

2017. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a vipera nem önvédelmi ezköznek minősül?
2017. jún. 28. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nem. A boxer is hasonló besorolású.
2017. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A boxer az nem, de vipárát önvédelmi eszköznek árulják.
2017. jún. 28. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!