Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthoni mozgással, saját...

Otthoni mozgással, saját testsúlyos edzéssel lehet izmos testem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van némi felesleg rajtam és ettől szeretnék megszabadulni. Valamint szeretnék egy nőiesen izmos testet. Viszont nem szeretnék erre pénzt kiadni, de a legfőbb oka inkább az, hogy nem szeretem a zsúfolt edzőtermeket.

Ez lehetséges? Esetleg ha otthonra beszereznék súlyzókat? Ez megoldható lenne és egy héten párszor elmennék futni is. Vannak közöttetek olyanok, akik nem jártak el edzeni, hanem csak otthon sportoltak és elérték a kívánt eredményt?

Köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 2. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
A leglényegesebb szerintem az lenne, hogy jól megizzadj.
2017. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha otthonra beszerzel egy minimum 80kg súlyt, és megtanulsz NORMÁLISAN edzeni, akkor lehet.
2017. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem vagyok elvetemült. :D
2017. júl. 2. 12:01
 4/12 Dzseri válasza:
nézz körbe a pinterest.com on
2017. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. júl. 2. 12:28
 6/12 palilaci ***** válasza:
100%

Na akkor tisztazzuk.

1.Izomepites es zsiregetes nincs egyszerre, max nagyon kezdoknel 1-2 honapig, mivel az egyikhez kaloriatoblet kell, a masikhoz pedig kaloria deficit.

2. Etrend. Eloszor legyen egy etrended. Ez nem annyit jelent, hogy este 6 utan nem eszel meg nincs tobb kenyer meg csoki. Kiszamolod mennyi makrotapanyagra van szukseged. (feherje 2xtestsulyod es megkapod mennyi grammra van szukseged egy napra, szenhidrat ha fogyni akarsz detto 2xtestsuly, zsir 1xtestsuly. Ez 50kgnal igy nez ki: 100g feherje es szenhidrat, 50g zsir a napi makrotapanyag bevitel). Ha ez megvan, akkor olyan kajakat eszel amivel a kapott mennyisegeket betudod vinni. Feherjenel figyelni kell, hogy tiszta forrasokra, foleg husokra, halra, tojasra alapozz meg mehet melle kiegeszitesnek turo vagy feherje por ha szukseges.

Szenhidratnal keruld a magas glikemias indexu eteleket (csoki, kenyer, peksuti) es helyette osszetett, alacsony GI-seket fogyassz (zab, durumteszta, teljes kiorlesu pekaruk).

Zsirnal annyi a szabaly, hogy csak telitetleneket fogyassz (olajos magvak pl mogyorofelek, halolaj kapszula, lenmagolaj).

Fontos meg a rostbevitel, ezt lehetoleg zoldsegekkel old meg, de neha belefer par gyumolcs is. Ha faradekonynak erzed magad, akkor ruhazz be egy multivitaminra.

3. Edzes. Nincs kulon zsiregeto-izomepito edzes.

Vannak az izmok, amiket tudsz terhelni. Ha magas a feherjebeviteled, pihensz eleget es regeneralodsz (tehat ket edzes kozott eltellik legalabb 48 ora), megvan a kaloriatoblet akkor tudod fokozatosan emelni az izomra nehezedo terhelest, a szervezet szuperkompenzal, az izomzat erosodik es no.

Fogyasnal egyszeruen annyi tortenik, hogy a szervezeted folyamatosan kaloriat eget, erre te meg rateszel egy lapattal, hogy edzel heti 3szor plusz ezt kiegeszited kardioval es ha megeszel 1800kcalt de elegetsz 2300at akkor azt az 500at aznap (ha jo az etrend ergo magas a feherjebevitel) akkor a zsirszoveteidbol fogja fedezni. Rosszabb esetben az izmokhoz is hozzanyul. Ezert van az, hogy aki koplal az meg szarabbul nez ki egy fogyokura vegen, mert igaz lement rola 20kg de abban volt rengeteg izom is, ami a formajat adta.

Visszaterve az otthoni edzesre: Fegyencedzes. Letoltod a netrol, kikeresed a gyakorlatokat es elkezded az elso szintrol, majd folyamatosan nehezited ahogy a konyv is irja. A tobbi resze a konyvnek mehet a kukaba, az bullshit (fikazza a sulyzos edzest es a legkozhelyesebb sztereotipiakat hangoztatja).

Ennyi lenne. A gyakorlatokhoz van a neten rengeteg tutorial video ha elakadnal. Hajra.


1#

a zsiregetesnek es az izzadasnak meg mindig SEMMI KOZE egymashoz. Amikor izzadunk, akkor a testunk probalja huteni magat. Ennyi erovel menjen a kerdezo szaunazni.

2017. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Cortez70 ***** válasza:
78%
Ha van otthon elég sulyod akkor elérhetsz egy jó format. De palilaci leírta rendesen.
2017. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :D
2017. júl. 2. 15:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a 80kiló a minimum, az elvetemültség nem itt kezdődik, ez csak annyi, hogy eredményt akarsz.
2017. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
65 kilós lány vagyok, szerintem túlzás lenne. :D
2017. júl. 2. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!