Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érkezés váltás mellé, hogy...

Érkezés váltás mellé, hogy vezessem be fokozatosan a mozgást?

Figyelt kérdés
Nem szeretek mozogni (sajnos nincs olyan ami szimpatikus lenne), ezért nekem könnyebb lenne fokozatosan elkezdeni,mint egyik napról a másikra hirtelen változtatni. Ti hogy csinálnátok?
2017. júl. 6. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen mozgást akarsz, én amikor véletlenül egyszer inaktív lettem egy hosszú időre életem egy sötét korszakában, utána visszahoztam a sétákat (jó, mindig volt egy kevés, de heti 70 km-ről 10-re esni az brutális volt), majd némi súlyzós edzést (hol kimarad, hol nem, de igyekszem), biciklizést, ezt-azt...

Ahogy jön, ahogy bírod s rá tudod magad venni... Nekem is roppant nehéz, főleg a futás, ami sosem érdekelt és sose ment, de most makacsul a fejembe vettem, hogy megtanulok, van haszna. Futásnál nagyon kezdőknek célszerű gyaloglással váltogatni (elég értelmetlen, hogy egyik nap 50 métert futsz, majd 55-öt... én kb. ennyire bírok futni, szánalmas, tudom), majd egyre több futás, egyre kevesebb gyaloglással. Állítólag sikeres, de én nem vagyok elég erős hozzá lélekben... Gyalogolni viszont OK.

A lelki tényező rengeteget számít, de felesleges elvárnod magadtól a hirtelen váltást, teljesen jó az fokozatosan :)

2017. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!