Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez nem átverés? Mi az hogy...

Ez nem átverés? Mi az hogy egy futócipő 30-40ezer forint?

Figyelt kérdés
[link]

2017. júl. 9. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem átverés.
2017. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
lehet kapni "olcsóbbat" is, de egy jó cipő ennyibe kerül. Miért, egy bicikliscipő miért kerül ennyibe? :) a sportfelszerelések mindig túl vannak árazva. ha ez kell úgyis megveszed :/
2017. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én nem hiszek abban, hogy ez a jó, és ami olcsóbb, az sokkal rosszabb, főleg mivel ebben a boltban csak 30ezer fölötti cipők vannak, még mutatóba sincsen olcsóbb, szerintem amit 40ezerért árulnak az is csak ugyanolyan kínai szar, mint a többi, nem?
2017. júl. 9. 21:37
 4/11 anonim ***** válasza:
nem. de az tény, hogy egy bizonyos szinten felül már csak olyan plusszt nyújt, amit te soha nem fogsz észrevenni, csak aki versenyszerűen fut. pl hogy pár grammal könnyebb a cipő, stb és az ilyen apróságok miatt emelik az egekbe az árakat. én gagyi kínai cipőt nem vennék, belerohad az ember lába, utána meg kenegetheti gombaölővel meg tyúkszem ecsetelővel. akkor megéri spórolni? azt mondom keress másik áruházat ahol kapni minőségibb sportcipőt, nem fog 40ezerbe kerülni és az is jó lesz hobby futáshoz. A talpa legyen jó, ami elnyeli a rezgéseket. különben az izületeid hamar megfájdulnak és sérülnek
2017. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lidlbe vettem 5ezerért futócipőt...kényelmes,teljesen jó.

Hónapok óta használom,a 40ezres cipőjüket meg feldughatják maguknak

2017. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csak ha van egy futócipő bolt, akkor miért nem árulnak ott 5-10ezres árkategóriában is cipőt, miért csak 30ezer fölött?
2017. júl. 9. 23:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem stabil futócipő kell, mivel pronál a lábfejem. Általában a Nike Lunarglide szokott bejönni. A legújabb típus 40e Ft köül szokott lenni, azonban a korábbi verziókat mindig látom 20-25 körül. Nézz szét online hervisben, nyulcipőboltban és a spurifutóboltban. 40e forintom nekem sincs futócipőre, de 20-25öt még bőven megér. Mivel sokat futok, nekem nagyon nem mindegy, hogy miben.
2017. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És meddig jó neked egy ilyen cipő?
2017. júl. 10. 09:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Nike futócipőt, 10-20 ezerért már megkapod, és úgy általába a Nike nem tör, full kényelmes.
2017. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7es vagyok: 700-800 km után már veszek újat. Felváltva használom őket, amíg nem érzem, hogy a régiben futni már rossz (kényelmetlen, nem csillapítja eléggé az ütéseket, esetleg már érzem az ízületeimen futás után, hogy valami nem oké). Onnantól csak az "újat" használom (azért írom így, mert addigra már tkp nem új:), de a régiek is jó célt szolgálnak (utcai használatra még jók, túrázni is, de van olyan, amit konditermi használatra fogtam be).


Azt mondom, hogy ha rendszeresen földön/salakon futsz, nincs rajtad jelentős túlysúly, teljesen neutrális a lábtartásod, akkor talán (ismétlem talán) nem fogod 10-20 év múlva megbánni, ha olcsóbb cipőben futsz (bár így sem ajánlott egy 10-15e Ft-os Kalenji alá menni).

Azonban ha a fenti feltételek nem jönnek össze (pl elsősorban betonon futsz, mint én), akkor nem érdemes magadon spórolni és kísérletezni. Lehet, hogy csak 10-15 év múlva fogod érezni a hátrányait, és sajnos a kopott ízületekkel nagyon nincs mit kezdeni, a protézist leszámítva (már amelyik ízületnél szóba jöhet).

2017. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!