Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális pulzusszám...

Mennyi az ideális pulzusszám zsírégetéshez?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam,hogy 220-életkor szorozva 65-75%-kal,tehát 0,65-0,75-tel,ami így olyan 125-140 közé esik.


Mivel én 29 éves vagyok.

Futásnál olyan 130-140 között szokott lenni a pulzusom,viszont most bicikliztem,mert fáj a talpam,így most nem akarom megterhelni és megmértem és felmetem 170-es pulzusra,talán az már sok volt.


2017. júl. 20. 17:55
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként 1 órát szoktam futni.

Most annyit is bicóztam.

Szobabiciklivel.

2017. júl. 20. 17:57
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
Aerob tartomanyra annyit irnak, de nem csak akkor használsz fel zsírt. Lényeg, hogy kalóriát egetsz ami úgyis zsirleadashoz vezet ha kalória mínuszban vagy. Pl jó az Intervallum kardio is (HIIT).
2017. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyat ritkábban csinálok.


A súlyzós edzésnek nem foghatók fel intervallum edzésnek?

Mivel ott is ismétlődő szakaszok vannak,terhelés és pihenő szakaszok.

2017. júl. 20. 18:26
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
Annyiban más, hogy intervallumnál a pihenő szakasznál is van kis intenzitás, nem állsz le nullára. De nem is azért írtam, mert kötelező a HIIT, csak példa volt.
2017. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Intervallumnál mennyi az ideális pulzus a pihenő szakaszban?


Súlyzós edzésnél én kb 1 perc pihenőt tartok.Ez alatt olyan sokat nem esik a pulzus.

2017. júl. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!