Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kiegészítésnek járok futni....

Kiegészítésnek járok futni. Jól csinálom az edzést?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, heti 3 kemény edzés mellett szeretnék(illetve csinálom már 3hete)lejárni futni. Combot, vádlit erősíteni és a tüdő kapacitását szeretném növelni. Úgy csinálom, hogy: 65 perc alapból az idő. Első 4percben sétálok, majd elkezdek futni 10-esen, kb. 1 percig.(futópadról beszélünk, ezen esetben a 10-es a km/h-át jelenti)Aztán átváltok 12-esre és úgy nyomom a 30.-adik percig. Utána sétálok 5 percet, és ha úgy érzem, hogy:

- meg tudom csinálni, jó a hangulatom és kipihent vagyok a 15.-ödik percig 12-esen futok, majd sétálok 5percet, és megkezdem az utolsó 10 percet. Ebbe az utolsó 10 percbe 7perc 12-esen az utolsó 3perc pedig 13-ason.

-nem vagyok annyira kipihent, és ettem kondi előtt valamit, akkor a 20.-adik percig 13-ason futás, utána 5 perc séta, 10.-edik percig 13-ason, ötödik percig séta, majd az utolsó 5 perc 14-esen.

Azért tettem ki a kérdést, hogy jól csinálom-e, nem veszítek-e így sok izmot, egészséges-e. Hozzáértők véleményét kérném. Köszönöm.



2017. júl. 26. 01:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!