Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Olvastam, hogy a sulyzózás...

Olvastam, hogy a sulyzózás gátol a növésben. Én el akarok kezdeni bicepszre karra, vállra edzeni. A karemelés ülve (3-5kgval) meg a fekvőtámasz gátol a növésben?

Figyelt kérdés
16/f, 175cm és még növőben. Mindenki válaszát nagyon köszönöm! Szeretnék gyűjteni egy kis izmot, meg szálkás és eres akarok lenni. Napi 50 fekvötámaszt csinálok nem egyszerre, egyenlőre ennyit tudok. Napi 3-szor 40 alkarhajlítást végzek mind a két karomra. Ezzel jó eredményt érhetek el?
2010. máj. 22. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy gátol!Azért mert fekvő támaszozol meg 10-15kilókkal nyomatod teremben pláne vállra bicepszre tricepszre semmi bajodnem lesz nőlni fogsz.Gondolj bele hány gyerek sportol és nem hogy alacsony marad sőt magas lesz(pl mert edzés után sokat kell nyujtani)és ha a fekvő támasz meg állítana a növésben nem lenne az általános iskolai tesi órák alap követelménye.:)De azért kérj segitséget egy személyiedzőtöl!
2010. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem hogy 16éves kor alatt nem ajánlják az edzőtermi sulyzós edzéseket! de ez téged már enm érint:)
2010. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vak Bottyán ***** válasza:
Nem, nem hinném hogy ezzel jó eredményt érhetnél el. A neten keresgess rá arra, hogy hogyan kell egy testépítőnek kajálnia, meg edzenie. Ha izmot akarsz, akkor be kell a sport alapszabályait tartanod. Ja meg menj el egy normális edzőterembe, és kezdj el egész testre edzeni, így az összes testrészed jobban fog fejlődni, meg nem is leszel aránytalan. A fekvőtámaszozással sajnos a tömeget nem lehet valami sikeresen növelni, és ez a kis súllyal sok ismétlés sem egy jó módszer az izomtömegnövelésre.
2010. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gátol, 50 kg-s súlyoknál, ez téged nem veszélyeztet.


Az az 5 kg körülbelül olyan, mintha a párhónapos tesódat emelgetnéd.


Jó eredmény? Ezalatt mit értessz?

Nem, nem leszel kétajtós izomszekrény, de szép, izmos lehet a karod, hogyha kitartóan csinálod.

Viszont ettól ne várj hatalmas átalakulást.

2010. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
50kg-val? Az fekvenyomva max, bicepszre már a 20 is kemény. És a 3-5 kgt emelve eres lehetek? És sokat nyújtsak, mert akkor nem gátol?
2010. máj. 27. 16:10
 6/6 anonim válasza:
ha fát vágsz na az erősít!
2010. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!