Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell technikailag...

Hogyan kell technikailag helyes horgot ütni (Ökölvívókra gondolok elsősorban)?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi mert a többit tudom. Hogy az ököl az ütés, a becsapódás pillanatában a tenyér lefelé néz vagy oldalt az én arcom felé néz mikor becsapódik az ütés.

Mind a 2 féle módon láttam már ütni.

Hogy van megírva helyesen technikailag ,,a nagykönyvben" az ütés.

Szerintem ez már csak részlet kérdése.

Esetleg attól függ kinek melyiket engedi jobban az izomzata, a szalagok. Mert az egyik módon lehet feszesebb az ütés xy-nak mint a másik féleképpen.És ha feszesebb az egyik módon akkor lassabb az ütés mint a másik módon. Mert csak laza izmokkal lehet gyorsat is ütni. Feszessel lassabbat lehet.



2017. júl. 29. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

nah ha már nagykönyv akkor elővettem neked és kimásolom a pontos választ-

a balhorog


lábmunka az ütőtávba lépés-

1 lépést lépünk az ellenfél jobb oldalára.

a testsúly mindkét lábon egyenletesen elosztva nyugszik.

a lábak enyhén hajlítottak.


a csípő és a törzs helyzete mozgása-

a bal váll kissé hátra kerül

a törzs balról jobbra fordul.


a karok helye,szerepe-

a merevített bal könyök /az alkar és a felkar 90 fokos szöget zár/ felemelkedik és az ellenfél állcsúcsa felé halad.

a jobb ököl az állcsúcshoz közel van és ezzel védekezési feladatot lát el.


célhelyzet-

az ökölnek a kiütési ponttal való találkozásába pillanatában a térdeket kinyújtjuk.

a lábak sarkai kissé balról jobbra fordulnak,

a bal ököl tenyérrel lefelé érintkezik az állcsúccsal.

2017. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor jól tudtam, hogy helyesen, technikailag a lefele néző tenyér a helyes.
2017. júl. 30. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!