Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sportban meg lehet halni,...

A sportban meg lehet halni, túl lehet hajszolni magad? A híres sportolók haláleseteiről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Ugye most Tioté is meghalt még pár hónapja, előtte Fehér Miki és Kolonics György voltak talán a leghíresebb (magyar) sportolók akik meghaltak. Ők már olvastam több helyről, h dopping miatt halhattak meg és alapesetben nem lehet meghalni. Ebben egyetértek, h valszeg dopping lehetett benne, de elgondolkodtatott, h amúgy minden esetben bármennyire is próbálod magad túlteljesíteni, annyi, h legfeljebb elájulsz, vagy hánysz? De ha valaki mondjuk sorozatosan, tegyük fel éjt-nappallá téve edz, akkor se lehet, h egyszerűen végkimerülésben meghal, akkor már gondolom lehet... bár ez nem túl életszerű de azért elgondolkodatott, h akkor valahogy csak még is meg lehet halni attól, ha túlhajszolod magad... és mondjuk azokkal mi van, akik a sorozatos túledzés miatt már elváltozás van a szívükbe? Volt pld olyan sportoló ismerősöm akinek egy ún av2es blokkot állapítottak meg, de egy másiknak pedig kis híján abba kellett hagyni az élsportot olyan szívproblémát fedeztek fel (csak később kezdhette el újra). Azért ezek a sorozatos túledzettségek okozhatnak deformációkat, amik azért vezethetnek halálhoz, nem? De mondjuk épp az élsportolóknál én azért se hiszem, h a túledzettség lenne ami hátráltatja őket, mert lehet én vagyok tudatlan, de eddig bármennyi sportot csináltam, mindenhol azt tapasztaltam, h ha túl sokat edzek és nem rakok mellé elég pihenőt, akkor nem fogok többet fejlődni, sőt. Szóval, attól ők nem tudnának ilyen eredményt elérni, csak doppinggal. Remélem érthető. És köszi a válaszokat!

2017. aug. 1. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
A legtöbb profi nem vitaminokat, hanem rossz, gonosz bogyókat szed:D
2017. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberi szervezet "okosabb" annál, minthogy engedje a halálba hajszolást. Egyszerűen nem tudod addig fokozni a teljesítményt, hogy az káros legyen, hiszen hamarabb fogy el az energiád és ha elfáradsz, nem tudsz már olyan mértékben pörögni, hogy az megártson.


Azok a tragikus halálesetek szerintem valamilyen ismert vagy nem ismert egyéb betegségre, szervi bajra vezethetőek vissza, nem a túlhajszolásra. Elég csak a Tour de France-os bringásokra, vagy az ultrafutókra, ultratriatlonosokra gondolni, akik emberfeletti teljesítményeket hajtanak végre (napi több száz kilométer) sokszor heteken át szinte pihenés nélkül, mégsem halnak bele.

2017. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!