Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretném megmászni a Magas-Tá...

Szeretném megmászni a Magas-Tátrát, esetleg családdal túravezető nélkül is el lehet jutni a magasabb csúcsokra? Gondolok itt a Lomnici-csúcsra.

Figyelt kérdés

Poprád környékén foglaltunk szállást most augusztus 21-re, és nem tudjuk, hogy honnan érdemes indulni. Milyen öltözék kell, esetleg ha túravezető van, akkor mennyibe kerül, és meg lehet tenni 1 nap alatt (tehát reggel indulok, és estére vissza is érek), mennyire veszélyes, és melyik csúcsra érdemes felmenni (ahol a legszebb a kilátás) ?


Még nem voltam csak 1014 m magasan :) és gondoltam ideje a Régi Magyarország tetejére is ellátogatni. Én, a 10 éves testvérem, és anyukám fogunk menni.


Esetleg felvonó működik ? Ha igen akkor mennyibe kerül ?

A felvezető (gyalog)út milyen hosszú, és nehéz ?


A válaszokat előre is köszönöm ! :)



2017. aug. 6. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a Lomnici-csúcsra visz fel lanovka (libegő), a Gerlachfalvira viszont szerintem nem lehet feljutni. A többi magas csúcs (pl. Kriván) felszerelés nélkül teljesíthető egy átlagos erőnlétű ember számára. Ha van térképed, nincs szükség túravezetőre. Annyira nem magasak azok a csúcsok, hogy döntően más ruházat kellene, mint lent. +1, maximum két réteg elég.
2017. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezeket a kérdéseket így felteszed, az egyet jelent, nem állsz készen a magas hegyre sem fizikálisan, sem felszerelést tekintve, sem mentálisan.


Rendszeresen túrázom arrafelé, sok évnyi magyarországi túrázás után is tudott meglepetést okozni a magas hegy, annyi különbséggel, hogy ott nem csak kicsit vizes vagy szomjas leszel ha elszúrod, hanem jönnek a hegyimentők. Marha gyorsan tud fordulni az időjárás, ha kifogytok a vízből (jártam így), energiából, akkor nincs minden bokorban egy buszmegálló, hogy abba hagyd mint a Pilisben


Ne kockáztasd se a magad, a család egészségét, a lanovka a te túra eszközöd, és egy rövid séta odafent.

2017. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A második válaszadó véleményét osztom én is. Többéves teljesítménytúrázó/terepfutó múlttal jutottam ki először a Magas-Tátrába és bizony kell egy jó erőnlét ahhoz, hogy élvezni is tudjátok ezeket a túrákat, ne csak "elszenvedni". Nem szerencsés ugyanis, ha pl. a Krivánra felmenetben jut valamelyikőtök eszébe, hogy "basszus, én nem ezért jöttem!". Tisztában kell lenni azzal, mit vállaltok és nem árt hazai terepen kicsit ráhangolódni arra, mit is jelent túrázni (és még ehhez viszonyítva is mást tapasztaltok a szintemelkedések és a terep miatt).

Öltözetet tekintve: jó, ha van mindenből - rövid, hosszú, esőkabát, váltóruhák, mert nem lehet tudni mikor milyen időre lehet számítani, illetve nagyon hamar változhat a helyzet.

A héten voltam kint, nagyon meleg is volt (30-34 fok) és hirtelen jött eső is (19 fok) előfordult, szóval lehet ez is, az is.

2017. aug. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát ! :)
2017. aug. 31. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!