Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál az aszfalt vagy a...

Futásnál az aszfalt vagy a beton terheli meg jobban a térdeket?

Figyelt kérdés

2017. aug. 12. 15:42
 1/5 anonim válasza:
58%
Mindkettő nagyon megterheli de az aszfalt egy picit kevésbé,minimális lágysága miatt
2017. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:) Az aszfalt semmivel nem terheli meg kevésbé mint a beton, az a minimális lágyság különbség egy max 100 kilós test esetében gyakorlatilag csak műszerekkel mérhető ki :)



Egyébként sok éve futok aszfalton, a 25-30km a maximum, amit megteszek rendezvényen, egy átlag edzésem 10-15km. Köszönöm szépen, a térdem jól vannak, azoknak is, akik sokkal régebben csinálják.


Fontos egy jó futócipő beszerzése (tudom, sokaknak már az is futócipő, ha az Adidas vagy a Nike gyártja, és 10 ezer forint már sok pénz, de egyrészt a gyártó még nem garancia semmire, sokan futnak neves sportszer gyártók utcai divat modellljeiben, valamint a jó cipő akció nélkül olyan 20-25 ezernél kezdődik).


Másrészt edzeni kell a testet hozzá, nem szabad rögtön nagyobb távokkal kezdeni, vagy ész nélkül emelni a heti adagot.


Okos edzés mellett nem lesz semmi gond az emberek nagyobbik részénél (akinek meg igen, neki könnyen lehet, hogy földúton is gondot okozna)

2017. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Fűben mezítláb az igazi. Csak ùgy nem fáj a tèrdem.
2017. aug. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3-ashoz szólnék: szerintem ez butaság. Még ha fűben is futsz, akkor is sokkal jobb lenne, ha vennèl egy jó futócipőt. Pl Decathlonban lehet kapni nem túlzottan ismert márkás cipőket 20k Ft környékén, amik már nagyon jók. Nem mindegy, hogy van-e a cipő talpában valamilyen speciális anyag, ami rugózik, vagy csak mezítláb a lábcsontjaid, a tèrded, etc veszik át az ütközès erejét.

Az eredeti kérdéshez vissza: szerintem is mindegy már, hogy beton vagy aszfalt. Ha van lehetőséged, akkor fuss speciális futópályán, aminek az anyagában van ütéscsillapító anyag, vagy ennek híján betonnál a földutak is jobbak erre. Sajnos nekem sincsen lehetőségem mindig arra, hogy ne betonon fussak, de megérte egy értelmesebb cipőt venni. Kimondottan olyat keress szerintem, ami aszfaltra való, az egészséged érdekében megéri erre pénzt szánni. Persze ha korábban semmilyen ízületi bajod nem volt, akkor lehet, hogy teljesen jól elfutkorászol egy 2000 ft-os kínais cipőben is, de megelőzésként mindenképpen érdemes akkor is minőségi termèket választani. Nekem mindig voltak gondjaim a futással, amíg szar cipőkben futottam, tényleg nagyon sokat számít, hogy mi van a lábamon.

Sok sikert!:) 20/L

2017. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Melyik a nem túl ismert? 😀


A dékában a Kalenji (saját márkás dekás cuccok, magasabb árkategóriában már nem is rosszak) mellett főleg Asics van, ami gyakorlatilag a legnagyobb futócipő gyártó cég a vikágon Japánból, New Balance, ami egy ismert amerikai márka, és Mizuno, ami valóban ismeretlenebb, de egy nagyon jó japán cég, rengeteg tapasztalattal, komoly versenyzők indulnak első sorban pálya versenyeken a cuccaikban. Szóval azért ezek sem ismeretlen gyártók, még ha a futás világában kevésbé járatosaknak nem is ugranak be rögtön, mint egy Adidas vagy Nike (és mindhárom sokkal jobb választás, mint 1-2 ismert, ám a futásra nem nagyon koncentráló márka választéka)

2017. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!