Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izom sűrűsége befolyásolja...

Az izom sűrűsége befolyásolja a tömegét?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy a szarkoplazma inkább az izom méretét befolyásolja, a miofibrillum pedig az erejét. Ezek szerint az az az izom sűrűbb, amelyikben nagyobb arányban van miofibrillum? A sűrűbb, erősebb izomnak a tömege is nagyobb, vagy azt nem befolyásolja?

2017. aug. 13. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A sűrűség mindenhol befolyásolja a tömeget, ez általános fizikai tény.
2017. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igen, befolyásolja a tömeget. Minél izmosabb vagy, annál nehezebb. Mondjuk tudok olyanról, hogy az orvos a B.M.I. számításkor egy izmos embert simán beszámította a kórosan elhízottakhoz. Ezért érdemes zsírszázalékot számítani.
2017. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én úgy értettem (rosszul magyaráztam) hogy ha pl van két ember, mindkettőnek ugyanolyan térfogatú pl a bicepsze, de az egyiknek keményebb, és nagyobb erőt tud vele kifejteni, akkor annak a tömege is nagyobb? (most ne számítsuk azokat a dolgokat, hogy az erő nem csak az izomtól függ, stb)
2017. aug. 14. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:
A térfogat nem mond semmit. A testzsír, és a csontozat is beleszól.
2017. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na jó.
2017. aug. 15. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!