Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nektek az izotóniás italok...

Nektek az izotóniás italok mennyire váltak be? Esetleg ismerős tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nekem futáshoz kellene, kb ilyen napi 10km-hez..tudom tudom, nem egészséges naponta futni, csak kiképzésem lesz rendészeten jövő héttől. Energiaitalt nem javasoltak, hanem inkább ezt...eég nagy lesz a terhelés, fizikailag és mentálisan is, illetve az előadásokon pedig koncentrálni is kellene valahogy...Reggel 5-kor ébresztő, 6-tól reggeli tesi...ha fél litert legurítok reggel, akkor az kitart napközben? Persze kortyolgatnék még, csak nem tudom mennyi szabadidőnk lesz...felsőbb évesek szerint szinte semmi, csak este egy kevés...9 után..szóval..


Az ilyen nagyobb intentizátsú edzésre tervezett izotóniás italok mennyire hatásosak? Jobban bírod az edzést, illetve tényleg energetikusabb vagy tőle? Szívesen fogadok minden tanácsot! :)



2017. aug. 16. 18:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve az izotóniás géllel kapcsolatban is jöhetnek tippek.:)
2017. aug. 16. 18:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ernek sokat, ezekbe ahogy lattam altalaban bca es l carnitine van amik bizonyitottan nem ernek semmit: ( [link] ( [link] habar az l carnitenrol eltero papirok vannak de szerintem ez a legmegbizhatobb, ami szerintem er is valamit az a koffein,szerintem ertelmetlen inni oket csak hozza szokik a koffeinhez a szervezeted es tobb kell utana, hidd el ha elotte nem voltal ellustulva akkor hozza fog szokni a szervezeted a kikepzeshez(de nem mondom h konnyu lesz) ezek az italok csak egy placebo effektre jok altalaban.
2017. aug. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak az első studyba néztem bele, kicsit kisarkítottad ezt a nem ér semmi dolgot...

Az egy dolog, hogy edzés terén erőszintnövekedést nem okoz, azonban a regenerációt segíti és jó hatása van az immunrendszerre. Én első kézből tapasztalom,hogy C vitamin és BCAA mellett sokkal gyorsabban elmúlik az izomláz.

Amúgy én heti 4-5x 10km-t futok, előtte és utána is BCAA-t iszom. Ha amúgy rendesen étkezem, akkor nem mindig érzem a különbséget, de diéta alatt sokkal inkább, kibírom az egy óra futást fáradás nélkül.


Kérdező, neked azonban inkább azt ajánlom, hogy próbálj meg legalább napi u-8 órát aludni, és megfelelően kajálni, esetleg nagy dózisumú multivitamin is mehet 1-2 naponta.

Az kipróbálás italok nem erre lettek kitalálva. Ihatod vödörszámra, de ha az edzés után nem nyomsz le egy nor ália reggelit, el fogsz álmosodni hamar.

Ami engem durván fel tud pörgetni délelőttre, az a termogenikus zsírégető (revex 16-ot szedek). Ez nyilván csak parasztvakításból zsírégető, sokkal inkább anyagcserepörgető. Tele koffeinnel, taurinnal, zöldteával stb.

A gond az, hogy 5-6 óra után van egy rebound álmosító hatása. Meg ha valakinek könnyen felmegy a pulzusa/vérnyomása, nem szedheti.

Szóval legyen meg az alvás+ megfelelő kaja, erre jöhet valami serkentő délelőtt, de ez csak rövid távú csodát tesz.

2017. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A 8 óra alvás felejtős, és a rendes kajazas is.. Nekem egy másodéves hallgató mondta, hogy energiaital helyett többet érek az izitonias itallal. És mivel még nem próbáltam, így nem tudok róla nyilatkozni, az energiaital viszont fent tart.. Csak nem tudom, hogy napi 14 óra terhelésnél mennyire lenne hatásos.
2017. aug. 17. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semrnnyire :) orvosin épp a másodévvel voltam úgy, hogy meg akartam váltani a világot. Akkor ugye még nem nagyon lehet lógni a gyakokról, de legalább szabadidődben is kva sokat kell tanulni. Ezerrel nyomtam az edzést is, keveset aludtam. A kajálást meg megoldottam úgy, ahogy. Sok kávé, relatíve szemét kaja, kevés alvás... Egy idő után úgyis kibukik az ember.

Amúgy nekem van élsportoló haverom, aki szintén orvosis. Ő is azt mondja, hogy legfobtosabb az alvás. Ha kell akkor lefekszik 9kor, de máshogy nem bírná a terhelést. Ha nem alszol, nem regenerálódsz, hetek/hónap alatt kibuksz teljesen.

2017. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Masodik akkor nem olvastad el jól ha óhajtod kuldok meg rola szolo papirokat ami kimutatja h csak akkor jo ha nemincs meg a napi proteinbevitel ha megvan akkor ertelmetlen, de szerintem szuksegtelen lenne ha szerinted hatasos akkor szedd(de azert szolj ha kuldjem)
2017. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!