Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerinc ferdülést vissza lehet...

Gerinc ferdülést vissza lehet állítani?

Figyelt kérdés
Az állítani-t úgy értem hogy ne legyen gerincferdülésem.Igazából nekem azért lett mert nagyon sokat görnyedtem és nem is gondoltam bele hogy ennek mi lesz a következménye.. És az lett hogy gerincferdülésem van...Orvoshoz nem szeretnék elmenni... És igazából a lényeg az az hogy valamilyen otthoni tornát lehet csinálni hogy visszaálljon vagy legalább jobb legyen?És ha lehet olyan gyakorlatokat akkor kérlek írjátok meg hogy miket csináljak..Ha ez segít valamit de nem hinném de azért leírom:12 éves vagyok lány 170 cm és 51-2 kg.

2017. aug. 30. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:

youtube

felhúzás, döntött törzsű evezés

Meg minden ami izmosít.

2017. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hátat és derekat erősítő gyakorlatok kellenek és ÚSZÁS esetleg gyógytorna.

Nagyon jó hogy csak 12 éves vagy, még növésben vagy bőven, tehát lehet javítani rajta sokat.

Azonban, ha még nem voltál orvosnál akkor honnan tudod hogy gerincferdülésed van?

Ezt mindenképpen orvosnak is látnia kell. Kell röntgen is hogy megállapítsák. Szerintem menj el mindenképp szakorvoshoz, ne vedd félvállról.

2017. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Tornázz, ahogy a gyógytornász mondja.
2017. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És amit a 2.kérdező kérdezett arra a válaszom az az hogy: Onnan hogy kiáll a gerincem.
2017. aug. 30. 16:30
 5/8 anonim válasza:
Mikor gyerek voltam nekem a gerinc ferdülésre úszást mondtak és bevált.
2017. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen..én jártam úszni régen 7-8 éves koromban de abba hagytam...pedig versenyekre is jártam mert anya elkezdett dolgozni és így nem tudtunk volna elmenni... Mert messze lakunk az uszodától autóval 15p és amikor mennem kellett volna edzésre akkor anya még dolgozott... és most is így van .. :C valami más tippet tudnátok adni?
2017. aug. 31. 09:28
 7/8 anonim ***** válasza:

hát de tömegközlekedéssel nem tudsz eljutni az uszodába?

egyébként a gyógytorna is hatékony. az végezhető otthon is, de egy gyógytornász kell az elején, aki megtanítja a gyakorlatokat helyesen végezni.

2017. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az úszás minimálisan izmosít, fiúknak kb 2 kg izom.

A gyógytorna kb 0.2 kg izom, lányoknak még kevesebb.

Az első válaszba már le volt írva mi a leghatásosabb és otthoni

2017. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!