Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin karate vagy kick box?

Kyokushin karate vagy kick box?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik jobb utcai verekedésre, önvédelemre? A válaszokat előre is köszönöm!
2017. szept. 16. 11:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Igen amúgy. Az meg, hogy a törzsük szinte sérthetetlen hatalmas előny. Boxolóként mondom nektek, hogy hogyha a törzsedre nem kell figyelni, mert annyira feledzetted már, akkor az hatalmas fölény. Nálunk edzésen sokkal több KO születik törzsre mért ütésből, mint fejre mértből. Igazából én megmondom őszintén, a Kick Box helyett inkább Thai Boxra kéne mennie, mert azoknak sokkal jobb a védelmük. A fejét pusztakézzel nem tanulja meg védeni sem Kyokushinon, sem Kick Boxon olyan jól, mint Thai Boxon. Így, ha megvan a páncéling és ahhoz társul egy kiváló védelem kézzel, akkor brutális harcos lesz utcán.
2017. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Igen én is a Thai-boxra gondoltam a Kyo mellé. De ezt a 2 stílust írta. Vagy azért mert ez a 2 ami tetszik neki. Vagy mert elérhető távolságban nincs más küzdősport oktatás. Ezért ne mondtam a Muay-thait ahol ott van a clinch és onnan a lábsöprések meg kis földrevitelek, a könyök, térd technikák.


Tényleg ha már itt vagyunk. Kérdező. Más stílust is oktatnak elérhető távolságban nálatok??????? Mik vannak még ha van????

2017. szept. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

kick box edzésen van normális sparring fejre ütéssel,megtanulod,hogy folyamatos mozgásban kell maradod nem pedig üttetni magad.

míg kyon a védelem kb az,hogy fel van edzve a test és ki bírja tovább az ütést rúgást.

meg a legtöbb kyos helyen nincsen korosztályokra bontva az edzés és kerülgetni kell a 10 éveseket amikor éppen fogócskáznak.

eleve ilyen meghajlós,maskarás indokolatlanul tekintélyelvű téma a kyo.

nem szólhat zene edzés alatt,meg nem ihatsz edzés közben,az edző általában oldalról magyaráz nem edz,nem izzad veletek.

amire te szeretnéd arra jobb a kickbox,de a boksz gyorsabb és hatékonyabb lenne ha csak erre akarod mint írtad.

2017. szept. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
Utcai harca, én jobban ajánlom a kempo-t. Vagyis nekem eddig eléggé bevált. És szerintem az elég kemény :)
2017. szept. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kempo is nagyon jó. De nem írta. Így hiába mondom ha a legközelebbi 90 km-re van esetleg.

Meg akkor a Japán jiu-jitsu is nagyon jó önvédelemre. Kombinálva is nagyon jó. Japán jiu-jitsu + Muay-thai.

2017. szept. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Jaja, önvédelemre köbö minden stílus jó, ahol van sparring. Ennyi. Itt ezt a kérdést le is zárhatjuk. De, ha a kérdezőt csak a Kyokushin Karate és a Kick Box érdekli, akkor nem mondhatom neki, hogy menjen Savatéra, vagy Sandára.
2017. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem ezt mondtam én is. Hiába mondom a Japán jiu-jitsu ha az nincs is ott. Vagy nem érdekli.

A kérdezett 2 stílusról meg a véleményem elmondtam. A párosításáróp is, hogy erős állóharcos lenne akkor.

És igen. Legyen sparring. Meg ami legyen pajzs, pontkesztyű, bokszzsák hogy ne csak levegő kékítés legyen. Hanem tudja, hogy milyen a szilárd felület.

Ha meg Kyo akkor êvek múlva otthon makiwara edzés.

2017. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem kell éveket várni a Makiwara edzésre, lehet azt azonnal kezdeni, sőt, el is KELL azonnal kezdeni, már akkor, amikor a stílust elkezded. A Kyokushin is olyan stílus, mint a Kung-fu, hogy erős csontozat nélkül maximum csak az 50%-ot tudod kihozni a stílusból. Szóval az kell.
2017. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek! Igazából csak erről a 2 küzdősportról tudok elérhető távolságban. Karatéból már van 3 év tapasztalatom.
2017. szept. 17. 15:48
 20/25 anonim ***** válasza:
59%

A lényeg kérdező. Magáról én is meg aki ért hozzá és úgy gondolta, hogy ír azok elmondták a véleményüket. Én most is azt mondom a legjobban akkor jársz ha mind a 2-re jársz ha tudsz. Ha a suli/meló, idő, pénz engedi. Több edzés jobb, több edzőpartner jobb, több sparring partner jobb.

De arra mi már nem adhatunk választ, hogy te mire járj, neked mi tetszik. Azt már neked kell tudnod, érezned és eldöntened.

2017. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!