Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karate mellé jó kiegészítő...

Karate mellé jó kiegészítő sportként az úszás?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy jó-e mellé. Kétszer mennék el hetente úszni. Az érdekelne, hogy miért lenne jó mellé? Mik azok a pozitív hatásai amik hozzájárulnak a karatéhoz. Mit adna hozzá pluszba? Meg úgy önmagában is. Persze nem csak karate. Hanem bármely másik küzdősport mellé feltehettem volna a kérdést.

Karatéra heti 1 vagy kettőre tudok csak elmenni. Jelenleg. Azt később majd változik. Tudjátok suli/munka. Ez nem egyéni. Sokan nem tudnak akkor elmenni mikor akkor dolgozik mint mikor az edzés is van. Vagyis 2 helyen nem tud egyszerre senki sem lenni. A karate fix időpontos. Ettől eddig tart. Úszni meg akkor megyek amikor akarok (persze az uszoda nyitásától kezdve a zárásáig értem).


Elötte is edzettem itthon a karate mellett. Technikáztam, erősítettem, futni jártam. Meg fogok is persze ezután is.


Meg az érdekel, hogy elég mellé a 2 úszás? Vagy elég akár 1 és akkor mondjuk erősítsek vagy technikázzak? Ezért kérdezem.



2017. okt. 9. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Maga az úszás is egy kiváló sport. Minden téren. Ha mellette edzel még bármit, legyen az Karate, Box, futás, biciklizés, az csak jó lehet. Maradj a 2 úszásnál. A Karatéval mi a célod? Csak úgy? Tetszik? Mert Magyarországon találsz annál jobb oktatással rendelkező stílusokat. Ha ugye a harci készség is fontos.
2017. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Első sorban azért mentem, hogy karban tartsam a testemet illetve, hogy tanuljak valami önvédelmet. Aztán meg is tetszett maga a karate így maradtam. Megfogott a légkör, a közösség. Nagyon tetszik az alázat, a tisztelet egymás iránt amit látok a mesterektől. Akkor, hogy Japán mesterek idősebb korukban is képesek fiatalokat megszégyenítve mozogni. Ez így mind megfogott. Ez a világ és szemlélet, hogy nem csak a testet edzi hanem itt ezeknek mekkora szerepe van ezeknek a tulajdonságoknak. Nem tanulod mint egy verset mégis megvan. Alázat, kölcsönös tisztelet. Mondjuk ilyet sajnos sok helyen nem láttam. Persze akinek nem inge ne vegye magára.

De amiért csinálom vagyis mentem később ne legyen gond. Nehogy elfeledkezzek magamról, nehogy elhanyagoljam a testemet és előtte küzdősportot nem csináltam így gondoltam elmegyek kipróbálni és legalább tanulok valami önvédelmet. A mai világban meg úgy egyébként sem árt. Fejleszteni ezt a készséget sem. Megtanulni akár ütni egyet. Vagy hova üssön. Vagy, hogy megtanuljon egy jó könyöktechnikát ami bár egyszerűnek tűnik laikusként és hozzá teszem tényleg könnyű. Csak helyesen kivitelezni nem könnyű. Vala milyet odaütni vagy könyökölni bárki tud csak technikailag nem jó az. Azt ha jó a technika meg felgyorsul az edzések hatására akkor kevesebb erőkifejtéssel tud ugyanakkora ütést kifejteni mint akkor mikor még ezt nem tanulta akkor teljes erővel tudta ezt kivitelezni.

2017. okt. 9. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Az a baj, hogy Karatén pont nem tanulsz meg jól ütni, vagy jól könyökölni, mert ezt pont nem tudják a Karate stílusok. Azok inkább rúgó távolságba készültek. Pár kivétel van, mondjuk a Goju-Ryu Karate, de a többi az nem nagyon. A lényeg, hogy tetszik. Ha tényleg érdekel az önvédelem, akkor mindenképpen tegyél a Karate mellé minimum 1 év Boxot. Ha van 1 év Box múltad, akkor azt tanulsz már, amit akarsz. Box kézharca a Karate rúgásaival összerakva, illetve a Box edzése a Karate edzésével párosítva nagyon-nagyon jó kombó lehet.
2017. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az úszással növelheted az állóképességed . Sőt az izületeid is meghálálják . Mit kell érteni erősítés alatt ? Súlyzóztál ? Írj privátot , összedobunk egy jó edzéstervet .
2017. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első sorban itthon saját testsúly. Fekvőtámasz, húzódzkodás, felülés, lábemelés, plank, kitörés, guggolás és ezen gyakorlatok különböző fajtái. Nem csak mondok valamit. A torna órákon használt fekvőtámasz. Hanem mondjuk fogtam 3-6 féle fekvőtámaszt és szetteltem, triszetteltem, óriás sorozatot csináltam. Ugyanez hassal a végén mondjuk. És aznap volt 1-1,5 órás szettes, triszettes vagy óriás sorozatos tricepsz, mell,váll, has, meg egy kis törzs edzés. Ez volt akkor egy fekvőtámasz és hasazás nap. Ez csak egy példa. Meg néha súlyzók. De abból nem sok. Itthon nincs is sok meg sok súlyom sem.
2017. okt. 10. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljes testes edzés kell neked heti 3 alkalommal .
2017. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úszás kiváló, néha nekem is bejátszik.


Levegő! Mint laikus mondom. Elvileg a karateban nincs könyökütés. Könyök technika van, de egyik sem ütés, hanem mindegyiknek egész más a gyakorlati haszna. Hiji ata, ago, oroshi, ushiró mint ütésnek tanítják, de a végén egészen más lesz a bunkaiban.

2017. okt. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!