Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek jó, hogy a sakk...

Szerintetek jó, hogy a sakk is egy sportág?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm nagyon csodálkozott rajta...


"A sakk is sport? Akkor a mosás és a takarítás is."


A többi sportban több fizikai tevékenységet és mozgást végeznek, ebben meg csak egy táblán lépkednek a figurákkal.



2017. okt. 10. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar.

Az ismerősöd érvelése nekem nem túl logikus. Mosásból, takarításból nem szoktak bajnokságot tartani :D Nem ismerek híres takarítókat.

Míg sakkban ugyanúgy vannak bajnokságok, mint más sportágakban, és vannak híres sakkozók is.

Persze lehet otthon is sakkozni. Nem mindenki profi vagy versenyző szintű.

2017. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy érthette, hogy ha a sakk is egy sportág, akkor a mosásnak és a takarításnak is annak kellene lennie.
2017. okt. 10. 10:15
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

2: Miért? A mosás, takarítás házimunka. Semmilyen különleges képesség nem kell hozzá.

A sakkhoz viszont érteni kell. Nem tud mindenki jól sakkozni. Pláne nem verseny szintűen.

Szerintem ne foglalkozz az ismerősöddel. Kicsit korlátolt, ha ilyen zavarja, hogy valami miért sport.

Mitől lenne neki jobb, ha nem lenne az?

2017. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Én mindig is nevetségesnek tartottam ezt.

A sakk nem sport, hiába tartják annak.

Semmi logika nincs benne, nem is tudom, ki volt az a barom aki ezt kitalálta.

(Félreértés ne essék, egy sakkozót többre tartok, mint egy sportolót.)

2017. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a főzés is sportág lesz a jövőben, mert versenyek vannak belőle és bajnokságok is. :)
2017. okt. 10. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mosás és a takarítás nem is, de az extrém vasalás egy létező sport :D

[link]

2017. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MrPifta ***** válasza:
47%
Én nem tekintem sportágnak. Ahogy az e-sportokat sem.
2017. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

A sport kifejezés nem feltétlen testmozgást jelent.

Egy mindennapos dologtól eltérő cselekvésben egy eredmény elérését is jelenti.

Ezért sport az e-sport is.

Bár mondjuk elég furán hangzana, hogy a 110 kg-is pattanásos szemüveges gyerek kijelenti, hogy ő sportol. Aztán hazamegy lolozni.

2017. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Nos, a sport nem attól sport, hogy versenyen csinálják, nem attól, hogy fizikai megterhelés. Attól, hogy szabadidős tevékenységként is profitábilis. Ez érvényes a sakkra. Meg a góra, mahjonggra is. Nem érvényes a takarításra, nem érvényes a mosásra, nem érvényes az egértologatásra. De érvényes lehet pl. a programozásra, vagy a favágásra.
2017. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szellemi sport. Egy hosszabb játszma fizikailag is megterhelő lehet. Ennyi erővel a lovaglás sem sport, mert mindent a ló csinál helyetted.
2017. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!