Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyikünknek van több esélye?

Melyikünknek van több esélye?

Figyelt kérdés
tizenkettedikesek vagyunk. én egy éve járok birkózásra heti 3x. osztálytársam kilencedikes kora óta jár ninjutsura. azóta minden szünet abból áll hogy a többi gyökér osztálytársamnak és főleg a lányoknak amúgy mutogatja hogy most milyen új halálos fogást tanultak és hogy ha valaki rátámadna az utcán akkor milyen gyilkos teknikával tudná leverni meg ilyenek. meg hogy milyen ninja trükköt kell csinálni akkor ha megfogják a csuklód vagy ha könyökkel akarnak megütni meg hasonlók. sose voltunk jóba sose bírtam de múlt héten betelt a pohár és elmondtam neki az igazságot a kamu ninjutsujáról meg a kamu önvédelméről. ő persze állította hogy én vagyok a gyökér a birkózás a gagyi és napokig oltogattuk egymást a végén pedig majd nem össze is verekedtünk. a vége az lett hogy megbeszéltük hogy mma szabályok szerint mma kesztyűben fogvédőben fejvédőben ágyékvédőben a téli szünetben csinálunk egy sparringet.tudom hogy a ninjutsu egy kamu és hogy a birkózás ezerszer hasznosabb a kérdés inkább azért van mert oké hogy a ninjutsu kamu de ő akkor is már négy éve csinálja én meg a birkózást csak egy éve. ők nem bunyóznak edzésen csak teknikázgatnak kamuból mi meg bunyózunk eddig oké csak hát van különbség az években. meg hogy a birkózásban nem tanulunk meg ütni meg rúgni. tudom hogy a ninjutsuban se de valami azért csak ragadt rá én meg ugye soha nem tanultam hogyan kell szabályosan ütni rúgni. melyikünknek van több esélye a sparringben?

2017. okt. 16. 22:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem mondani hogy ő tíz centivel biztos magasabb nálam viszont tök vézna. én se vagyok izmos igazán de zömök vagyok és húsos. ez számít gondolom.
2017. okt. 16. 22:42
 2/11 anonim ***** válasza:

Látom az ilyen jellegű kérdések még mindig léteznek. Amennyiben a kérdés nem kamu, vagy trollkodás, akkor igyekszem komolyan venni és szakmai választ adni rá.


Mégis hogyan lehetnénk képesek arra, hogy akár hozzávetőlegesen is megsaccoljuk a sparring kimenetelét? Mi válaszolók nem ismerünk titeket, sose találkoztunk veletek, nem ismerjük a harci képességeiteket, a testi adottságaitokat, az attitűdötöket, semmit! De még ha ismernénk is titeket és tudnánk mindent az előbb említett tulajdonságaitokról, akkor se lennénk képesek arra, hogy megsaccoljuk a végkimenetelt. Egy bunyóból a legesélytelenebbnek gondolt egyén is kikerülhet győztesként. Egy bunyóban elég egy random, jó helyre mért horog, vagy egy kellő időben kivitelezett combrúgás és vége is a mérkőzésnek. Én azt gondolom, hogy te vagy az esélyesebb, azonban lehet, hogy az osztálytársad első öklösétől elveszíted az eszméletedet. Lehet, hogy mások szerint az osztálytársad az esélyesebb, azonban lehet, hogy a harc első tíz másodpercében beviszed egy olyan fojtásba, hogy azonnal feladja. Egy bunyóban a küzdelmi kompetenciák, a rutin, a dinamika és a fizikum mellett a "véletlennek" van a legtöbb szerepe.


Azt állítod, hogy a ninjutsu kamu? Igen, kedves kérdező, ebben teljesen igazad van, a ninjutsu valóban kamu. Semmiféle reális harci skillel nem ruház fel, csak hamis önbizalommal, adott esetben túltengett egóval. Egy kaptafa a wing tsunnal és a krav magával, ami azt hazudja neked, hogy 100%-os önvédelmi tudást biztosít, valójában viszont még 10%-ost se. Ezek a stílusok a sparring és a tényleges erősítés hiánya miatt értéktelenek mind sport, mind küzdelem szempontjából egyaránt. Az egy év birkózás alatt minden bizonnyal több harci képesség ragadt rád, mint rá a négy évnyi bohóckodó ninjutsu során


Küzdj úgy, ahogy edzésen megtanultál! A birkózás testharcos rendszer, próbáld meg ezt a rendszert ráerőltetni! Igyekezz dominálni, ne adj neki felesleges támadási felületet, felesleges támadási időt. Az, hogy te alacsonyabb vagy, viszont zömökebb, az még akár előnyt is jelenthet. Próbáld meg minél hamarabb földre vinni, hisz ott alapvetően te vagy az esélyesebb! Védd az arcodat és a bordáidat. Ha ütsz, akkor egyeneseket üss! Lehetőleg fejre, de ha szorul a hurok, akkor üsd, ahol éred! Mivel nem képeztek ki téged a szabályos, pontos, pattanós horogütésre, ezért azt kerüld el! Nem kellenek a parasztlengők és a hadonászások, túl lassú és pontatlan. Ne próbálkozz magas rúgásokkal, hisz arra szintén nem képeztek ki! Ha rúgsz, akkor sípcsonttal tedd és maximum combra, feljebb ne!


Tökös gyerekek vagytok, hogy belevágtok egy ilyen mérkőzésbe. Anno mi is imádtuk így lerendezni a problémáinkat. Azt azonban megsúgom, hogy a személyes ellentétek miatt megszervezett meccseknek ritkán van jó vége. Ha van rá lehetőségetek, hogy erőszakmentesebben kezeljétek a konfliktust, akkor inkább válasszátok azt! Ha nincs, akkor próbáld meg követni azokat az instrukciókat, amiket leírtam és sok sikert! A téli szünetig még jól sejtem van kb. két hónap. Ebben a két hónapban tréningezz keményen és szokd a fájdalmat!


Azt pedig, hogy melyikőtöknek van több esélye, még Isten se tudja.


#CHRILLEX

2017. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom CHRILLEX miért írt ekkora regényt, hiszen a képlet mocskos mód egyszerű: ő egy bonyolult harci rendszert tanul, minősíthetetlen oktatással, sparring nélkül. Ergo sajnos csajozáson kívül valóban nem sokra jó. Te pedig egy éve tanulod az ember egyik legtermészetesebb harci stílusát, ami ráadásul abban a harci fázisban küzd (testharc), ami a leggyakoribb.


Egy dolgot jegyezz meg: ne félj a rúgásoktól és ütésektől. A Birkózás miatt biztos erősödtek a bordáid, ha ő valahogy rúg neked valamit, csak ronts előre és tipord le. Hogy őszinte legyek, 2 másodperc alatt leteperheted, ha nem félsz. Tudd, hogy a Birkózás effektívebb és amikor elkezdődik a harc, akkor kicsit mozogsz, ő is, lassan-lassan közelebb mész hozzá, aztán bumm, rárobbansz és vágod földnek, mint a rongybabát.


Hajrá!

2017. okt. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 wrestler56 ***** válasza:
76%
2+3 érdemben mindent elmondott a kérdésedről. Személyes élményem hasonló, érettségi előtt osztálytársammal problémánkat késpárbajjal akartuk rendezni. Segédek is voltak már. Visszaléptünk, nem szégyen, féltünk - nem egymástól, hanem felvételi előtt a gimiből kirúgástól. Négyesben jól beszívtunk, és újra jó haverok lettünk.
2017. okt. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem semmi baj nincs azzal, ha kesztyűben és fogvédőben egy baráti meccsen lerendezik a dolgokat. Én is rengeteg nagyszájú fotelharcost kihívnék erről az oldalról, már csak azért is, mert mutassák már meg, hogy mi a baj azzal, ha könyökkel telibe nekirontok, mert szerintük az nem működik, hiába csináltam már Taekwondoos, Thai Boxoló meg Boxoló ellen. No, mindegy. Sajnos ilyen küzdelemre nem kerül sor az én esetemben, mert aki tud is valamit és nem hülye, azzal egy véleményen vagyok, akinek meg nagy az arca, mert internet, az meg élőben nem vállalná magát. Szóval, kérdező, nincs ezzel semmi baj, hogy kesztyűt húztok és helyre teszed.
2017. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólásokat mindegyik hasznos volt főleg chrillexé vagy hogy hívnak :dddd

biztos hogy nem kezdem ütögetni meg rugdosni őt hanem ahogy elkezdődik a sparring neki szaladok és le döntöm vagy válldobással földre dobom és a földön addig szorítom a fejét amíg nem kezd el kopogni vagy ha tudom akkor addig ütöm a fejét amíg fel nem adja. ha ez bejön akkor tök gyorsan tudok győzni és meg se tud rúgni meg semmi ha viszont nem jön be akkor félek picit mert én értem hogy mit írtok a hozzászólásokban de én akkor se tanultam meg soha rendesen ütni meg rúgni ráadásul soha nem tanultam meg hogyan kell kivédeni az ütéseket meg rúgásokat és inkább ettől félek. kemény vagyok annyira hogy nem esek össze pár ütéstől edzésen se sírok amikor a kétszer nagyobbak földhöz vágnak meg mondom hogy ez a gyerek egy vézna gyökér szóval ereje sincs de ha azért sok ütést meg rúgást kapok akkor előbb utóbb kidőlök hiába vagyok kemény meg hiába gyenge az osztálytársam. ilyen halálos ninja fogást biztos nem tud rajtam csinálni mert a ninjutsu kamu és élesben ezek a gyilkos fogások nem működnek meg ha megpróbálja akkor egyből földhöz vágom csak tényleg az ütésektől meg rúgásoktól félek. ha sokáig nem tudom földre vinni és túl sok ütést kaptam akkor én is bele húzok és el kezdem tiszta erőből ütni a fejét és rugdosni a combját és mivel tuti én vagyok az erősebb ezért ezt kihasználom. ez jó taktika?

2017. okt. 29. 23:11
 7/11 A kérdező kommentje:
na nem válaszoltatok a múltkori kérdésemre viszont egy két ember írt hogy kíváncsiak vagytok ha van fejlemény. most volt. a ninjutsu gyökér most kivételesen nem a csajokat hülyítette a halálos fogásokkal hanem ilyen kis kilencedikes kockákat hogy mit kell akkor csinálni ha késsel akarnak megszúrni. én nem csináltam semmit be se szóltam neki csak elmentem mellettük és hát nagyon vicces volt és kiröhögtem. erre utána szólt hogy mit röhögök. én meg mondtam neki hogy vicces ahogy hülyíti a sok kamuval a kisfiúkat akik meg elhiszik pedig a valóságban ezek a fogások rohadtul nem működnek. erre mondta hogy mit szólok be neki amikor ezek igenis működnek és hogy miért szólok bele amikor a birkózók csak ahhoz értenek hogy hogyan kell a földön fetrengeni. én mondtam neki hogy ha ilyen kemény akkor próbáljon meg rajtam megcsinálni egy ninja fogást viszont ha nem sikerül akkor földhöz vágom. erre meg mint valami őrült elkezdett lökdösni de ilyen tök erőtlenül meg anyázni rendesen felidegesítette magát. én meg visszalöktem egyet és mondtam hogy ne merjen anyázni még egyszer erre megütött de az is ilyen tök erőtlen volt és nem is fejre ütött mert oda nem mert hanem csak hasra de tényleg gyenge volt meg nem is fájt egy kicsit váratlanul ért de kicsit se fájt én meg lendületből visszaütöttem neki de én fejre. nem dőlt ki meg semmi mert én se ütöttem nagyot de egyből odakapott az arcához meg elfordult meg elkezdte nézegetni hogy vérzik-e meg ilyenek. a kilencedikesek meg az osztálytársaim csak néztek nem csináltak semmit. szerencsére tanár nem látta. én mondtam neki hogy ha ilyen bátor akkor nem kell várni téli szünetig hanem most hétvégén is csinálhatjuk a sparringet de erre nem is mondott semmit hanem ilyen tök remegő hangon annyit mondott hogy hagyjam őt békén és elvonult a vécébe. utána még volt egy óránk a gyerek egész órán a száját törölgette egy zsepivel pedig szerintem nem is vérzett mert tényleg nem ütöttem nagyot és a szeme is tök piros volt úgyhogy látszott rajta hogy azért ment be a vécébe mert sírt szerintem. óra után oda akartam menni hozzá hogy dumáljunk hogy most akkor mikor lesz a sparring de megint csak annyit mondott hogy hagyjam békén és elhúzott. utólag kiderült hogy az egyik csaj osztálytársamnak azt kamuzta hogy csak azért nem vert meg engem mert nem akart balhét iskolában másik osztálytársamnak viszont még azt is letagadta hogy megütöttem. mondták hogy látták hogy eltaláltam az ütéssel ő meg elkezdte kamuzni hogy nem találtam el mert elhajolt pedig több tanú van rá hogy eltaláltam. szóval ilyen kamu a gyerek. simán kinézem belőle hogy hazament és beköpött engem anyucinak meg apucinak. hétfőn megint megpróbálok vele dumálni de szerintem annyira fél hogy rám se mer nézni. ennyit a nagy ninjutsusokról.
2017. dec. 1. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyesmire is számítottam a kérdésed alapján. Érdekes ez az egész ninjutsu. Én négy év judo és 5 év box/thaibox után, egy normális bunyós tudással elmentem ninjutsura, hogy mégis a saját szememmel láthassam mi folyik ott. Tanultam olyan dolgokat az egy hónapos ninjutsu karrierem során, amit be tudtam integrálni a rendszerembe. De a technikák és az oktatási módszer igen nagy része hibás volt.


Két kulcsmomentum volt, ami miatt végképp letettem arról, hogy folytassam a ninjutsut. Amikor mutatott egy technikát az edző és én megkérdeztem, hogy ez miért így van, ahelyett, hogy másként csinálnánk, ő pedig megsértődött. Majd amikor egy 150 centis kb. 50 kilós lány egyszer megfenyegetett, hogy megver, mert túl nagyot ütöttem a gyakorlásnál. Nem lett volna sportértéke beleállni. Ott nagyon erősen megszólalt a felettes énem, hogy mit csinálok ezek között a szerencsétlenek között. :D


Nem mondom amúgy, hogy teljesen haszontalan. Ha valakinek van valami előképzettsége rendes küzdősportból és érzéke a bunyóhoz, akkor tényleg jól be tudja építeni, hogy rúgjon valakit tökön bármilyen helyzetből, hogy támadjon torokra. De az is biztos, hogy az esetek 90%-ában elvérezne egy ninjutsus egy rendes bunyóssal szemben.


Pestiek vagytok amúgy? Tudod hova jár a srác? Szegénynek jól belegázoltál az identitásába, de legalább szembesült az igazsággal. Azért hosszú távon jót tettél vele valószínűleg.

2017. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

na már jo rég volt már a sparring már két hónap eltelt azóta kb de elfelejtettem hogy írtam ki róla kérdést úgy hogy most leírom a fejleményeket :ddd na ugye múltkor írtam hogy mi volt utána napokig szoba se állt velem de semmi mindig csak mondta hogy hagyjam békén facebookon se irt vissza semmi. aztán egy hét után kb már hajlandó volt szóba állni velem és akkor mondta hogy akkor csináljuk december 27én mert hogy karácsony előtt nem akarja. mondtam hogy jo. szereztünk mma kesztyűt lábvédőt fogvédőt. fejvédőt végül megbeszéltük hogy nem kell. ő még ágyékvédőt is szerzett én azt nem mert gondoltam hogy minek. az egyik osztálytársunk rohadt gazdag és náluk saját tornaterem van :dddddd úgyhogy ott csináltuk a sparringet. 27én végül nem jött el utána meg azt írta hogy hirtelen családi vacsorára kellett mennie anyucival azért nem jött. mindenki szerint csak beijedt xdddd 28án eljött és akkor csináltuk.

na hát igazából beálltam úgy ahogy írtátok. felemeltem a kezeimet egyik lábam előre tettem ilyenek. neki már a beállása is vicc volt :ddddd próbált megint ninja lenni. ha ezt utcán előadná valamelyik kocsmában akkor amíg beáll ilyen ninja állásba kétszer is pofán verik xddddd az első menetben igazából semmit nem csináltunk csak úgy ugráltunk egymás körül végül is. ő nem is ütött csak próbált megrúgni de vagy el se talált vagy elmozdultam semmi komoly nem volt. én néha megrúgtam a combját az láttam hogy fájt neki de tényleg ennyi. néha ütöttem is felé de nem lényeg. az elő menet után láttam hogy ez a négy éves ninjutsu tudás egy vicc :ddddd gondoltam a második menetben kipróbálom a letarolási taktikám. amint osztálytársam ordította hogy mehet egyből neki szaladtam a gyereknek ahogy tudtam és páros lábfogással a földre vittem. a gyerek ugy elvágódott mint egy zsák de tényleg semmit nem tudott tenni. a földön próbált rúgkapálni de ereje nem volt. földön a ninjutsusok még nagyon nullák mint állva xddddddd néha le kellett fogni a kezét mert próbált kapálózni de tényleg nulla. aztán el kezdtem szorítani a fejét és másodpercek után már kopogott is. ezután elkezdte hajtogatni hogy ez csalás volt mert hogy nem vártam meg a menet kezdését. erre mondtam hogy az osztálytársunk tök hangosan elordította magát hogy mehet :ddddd még az osztálytársam is mondta hogy olyan hangosan mondta hogy mehet hogy még a hangja is elment xdddd erre mondta hogy ő nem hallotta és hogy én már a mehet előtt nekirontottam. ilyen ez a gyerek a nyilvánvaló tényeket is letagadja meg elhazudja csak hogy magát átverje vagy nem tudom miért :dddd tiszta ideg volt láttam rajta. ahogy elkezdődött a harmadik menet egyből nekem ugrott és elkezdett ütögetni. megint olyan volt mint amit az előző kommentben írtam amikor elgurult a gyógyszere és elkezdett lökdösni a folyosón. na most is csak most ugye ütögetni. nem is ütések voltak hanem ilyen csapkodások meg tényleg ilyen parasztlengők. egy csomóba beleértem úgyhogy el se talált. volt amelyik eltalált de az se fájt mert tényleg az van hogy nem volt ereje az ütéseinek. én egyet ütöttem vissza de azzal el is találtam a fejét. egyből abba hagyta a csapkodást és vissza is hátrált. egy ütéstől megijedt. utána már nem is jött közelebb csak próbált megint úgy rugdosódni de jelentéktelen volt. az egyik rúgás után közelebb ugrottam és megütöttem megint a fejét. ettől el is esett. nem ájult meg ilyesmi egyből felkelt a földről de egy pillanatra azért elvágódott. miután felkelt egyből vette is le a kesztyűt meg a fogvédőt és mondta hogy kész ő itt abba hagyja mert hogy látja rajtam hogy nekem nem az a célom hogy eldöntsük melyikünk a jobb hanem hogy megöljem :ddddddddd ezt mondta komolyan hogy meg akarom ölni :dddddd az osztálytársammal úgy szakadtunk mint az állat. osztálytársam mondta is neki hogy én alig támadtam. ő sokkal többet támadott mint én. egyszerűen csak ennyire gyenge a ninjutsu a valóságban xdddd végig se hallgatott minket hanem átöltözött és lelépett kb szó nélkül. azóta már több mint egy hónap eltelt de hozzám se szól. ha köszönök neki még vissza se köszön. én akartam vele dumálni a sparrinról de tényleg hozzám se akar szólni. viszont az vicces hogy azóta már nem is mutogatja senkinek a suliban a gyilkos ninja fogásokat meg nem is olyan nagy a pofája. egyik csaj osztálytársunk azt mondta hogy állítólag azóta a gyökér még a ninjutsut is abba hagyta szerencsére és el fog kezdeni kondizni majd tavasszal hogy nyárra ne legyen olyan vézna mint most :ddddd nagy tervei vannak a gyereknek xddd

2018. febr. 19. 20:02
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
A ninjutsu Magyarországon egy nem létező dolog. Amit meg itt az alatt művelnek az annyit se ér, hogy megemlítsük."Magyar" ninjutsu ellen bárminek van esélye, birkózásnak pláne, akárhány éve csinálod.
2018. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!