Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyikünknek van több esélye?

Melyikünknek van több esélye?

Figyelt kérdés
tizenkettedikesek vagyunk. én egy éve járok birkózásra heti 3x. osztálytársam kilencedikes kora óta jár ninjutsura. azóta minden szünet abból áll hogy a többi gyökér osztálytársamnak és főleg a lányoknak amúgy mutogatja hogy most milyen új halálos fogást tanultak és hogy ha valaki rátámadna az utcán akkor milyen gyilkos teknikával tudná leverni meg ilyenek. meg hogy milyen ninja trükköt kell csinálni akkor ha megfogják a csuklód vagy ha könyökkel akarnak megütni meg hasonlók. sose voltunk jóba sose bírtam de múlt héten betelt a pohár és elmondtam neki az igazságot a kamu ninjutsujáról meg a kamu önvédelméről. ő persze állította hogy én vagyok a gyökér a birkózás a gagyi és napokig oltogattuk egymást a végén pedig majd nem össze is verekedtünk. a vége az lett hogy megbeszéltük hogy mma szabályok szerint mma kesztyűben fogvédőben fejvédőben ágyékvédőben a téli szünetben csinálunk egy sparringet.tudom hogy a ninjutsu egy kamu és hogy a birkózás ezerszer hasznosabb a kérdés inkább azért van mert oké hogy a ninjutsu kamu de ő akkor is már négy éve csinálja én meg a birkózást csak egy éve. ők nem bunyóznak edzésen csak teknikázgatnak kamuból mi meg bunyózunk eddig oké csak hát van különbség az években. meg hogy a birkózásban nem tanulunk meg ütni meg rúgni. tudom hogy a ninjutsuban se de valami azért csak ragadt rá én meg ugye soha nem tanultam hogyan kell szabályosan ütni rúgni. melyikünknek van több esélye a sparringben?

2017. okt. 16. 22:41
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Emberek, komolyan? Tapasztalunk egy helyről valami és az alapján le írjuk az összes többit?


És te is kedves kérdező le írod ezt az egészet csak azért mert megverted ezt a szerencsétlen elkényeztetett kis lúz,ert akinek 4 év alatt nem jutott el az agyáig az hogy amit tanul/gyakorol az nem ninjutsu hanem maximum simogatás és levegő kékítés, ahol még a leírtjaid alapján egy egyeneset sem tanult meg ütni, arról pedig ne is beszéljünk hogy 4 év alatt a földharc alapjait sem tanították meg neki nem hogy azt hogy miképpen bújjon ki a szorításodból, de emiatt mert ő egy balf,sz és egy szánalmas helyen tanulta a ninjutsut még nem kéne leírnod az egészet.


Drága válaszolók "nem létezik Magyar ninjutsu" szerencsére tényleg nem ez az egész úgy hangzik mintha összekevertük volna borral és erős Pistával majd mellécsaptunk egy ostort,a Szent jobbot,a Trianoni békeszerződés egy másolatát és egy pulikutyát majd lás csodát varázsütésre kész is a jó kis Magyar ninjutsu ami persze Hungarikum.


A másik pedig "MO-n nincs minőségi ninjutsu oktatás"(vagy hogy is írtad/írtátok) hát ez így elég gyenge vajuk be hogy ha a ninjustu helyére beraknánk egy másik harcművészetet ugyanazt kapnánk igazából itt megint csak az a helyzet hogy egy helyről láttunk valamit(vagy rosszabb esetben több helyről ahol valószínűleg csak a pénzedet lopták és "halálos technikákra" tanítottak volna) és az egészet leírjuk azzal hogy hasznavehetetlen és ha itt ilyen akkó' mindehó'.


És végül Én: Nos nekem saját meglátásom szerint nekem szerencsém van ezzel kapcsolatban mert egy olyan helyen gyakorolhatom a ninjutut ahol megütjük egymás küzdünk egymással és a sperringet sem simogatás céljából csináljuk valamint nagyon alaposan tanulunk földharcot,késharcot,dobásokat/csavarásokat és nyilván alap állásokat,ütéseket,rúgásokat, emellett pedig kéthetente JiuJitsusokal küzdünk egész edzés alatt, hol földharcban hol kesztyűben.


Nyilván nem azt mondom hogy ez tökéletes mert mind mindennek ennek is megvannak a maga hibái.


Ne írjunk már le mindent és a vele kapcsolatos összes dolgot csak mert volt vele egy "rossz" élményünk!

2018. márc. 25. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!