Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akik az alábbi sportok valamel...

Akik az alábbi sportok valamelyikét űzik, elmondanák nekem annak nehézségeit és a testre jótékony hatásait (mármint hogy melyik testrészre hat jótékonyan)?

Figyelt kérdés

Ritmikus Gimnasztika, Társastánc, Műkorcsolya, Rúdtánc, Balett, Karate, Íjászat

Utóbbi kettő kicsit kitűnik a többi közül, mert én nem igazán szeretem (utálom) a sportolást és keresek valami olyat ami mégis érdekelne, és ezeket találtam amiket szívesen kipróbálnék és szeretném tudni hogy mik a nehézségei, illetve melyik testrészre van jótékony hatással! (Nem vagyok kövér de nagyon ellustultam mivel már nem vagyok iskolás hogy legyen tesi órám ami kötelező ugye...)

Lehetőleg olyanok válaszoljanak akik valamelyiket űzik! :)



2017. nov. 18. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:

ezek közül 3 eleve olyan,hogy 4-5 évesen szokták kezdeni.

ezért valószínű,hogy felnőtt kezdőként nem fogsz edzést találni belőle.

de lustaként ami legközelebb állna hozzád az talán az íjászat.

szombatonként lemész a pályára,lövöldözöl egy kicsit,jól érezed magad és kész.

vagy talán még a társastánc.

a többire heti 5x kell menni,ha fejlődést akarsz így azok szerintem nem neked valóak.

2017. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jól mondod lusta vagyok, tehát ha valaki kézilabdára, röplabdára, vagy bármi ilyenre akarna rávenni, nem csinálnám mert egyáltalán nem érdekel.

Ezért próbálok olyan sportot találni, ami érdekel, és ahhoz nem lennék lusta. És ezeknek a táncosoknak nagyon jó alakja van, vékony vagyok de a lustaság látszik, lapos fenék, olyan has mint az éhező afrikaiaknak...

Szóval szerintem nem lennék lusta ezekhez a sportokhoz ha tényleg érdekelne.

Viszont az meglepett hogy csak gyerekkorban lehet elkezdeni :/

2017. nov. 18. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha csak egy nagyon formás alak a cél,akkor a konditermi edzéssel és egy jól összerakott étrenddel tudnád elérni a leggyorsabban.

de ha nézel after-before képeket 1 év alatt csodát lehet művelni a női testből ilyen edzéssel.

csak ugye annál meg az van,hogy nagyobb részben szól a táplálkozásról mint az edzésről.

egy lusti meg nem fog étrendet megvenni,kimérni,elkészíteni,időre megenni,hónapokig tartani.

szóval lehet mégis az íjászat,vagy a hobbi társastánc lesz a befutó.

2017. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát jó, köszi a választ...
2017. nov. 18. 22:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Előző válaszolónak igazat kell adnom.

Ritmikus gimnasztika, Műkorcsolya, Balett, gondolom erre a háromra gondolt a fiatalon kéne elkezdeni alatt..

És valóban így van, ezeket fiatalon szokták kezdeni, mert olyan tulajdonságokat igényel a test részéről, véleményem szerint.

Rúdtáncot bármikor ekezdheted, de az se egy kis pille sport, kemény fizikum szükségeltetik, ami nyilván folyamatosan alakul.

Íjászat, ügyesség kérdése inkább mint az izzadós tipikus sport. :)

Bár attól függ milyen íjászat, illetve csak íjászat-e.

Azért a Kassai féle íjászat és gyakorlatilag régi magyar harcmodor, az respect.

Társastáncot bármikor elkezdheted, nem rossz dolog ha valaki tud táncolni, :) Fiúk meg örülnek, neki, minden téren.

Nem láttam, hogy írtad, de a felsorolt sportok alapján lányra tippelnék jó esetben.

Személy szerint nagyon régóta Karatét űzök. Az megint egy olyan "sport" , harcművészet, amit komolyan kell gondolni, és odaadással csinálni. Egyátalán nem mindegy milyen stílust, de inkább milyen tanárt választasz. Vagy mire van lehetőséged. Lehet nagyon jó is és borzalmas semmit nem érő is, amiért sokan azthiszik, hogy egyes harcművészetek csak varázslások..

Ajánlott stílusok : Kyokushinkai , mivel lány vagy lehet hogy inkább a másik Goju Ryu. Vagy bármi más, ha jó a tanár" :) Azért előfordul pár egyéb stílusú jó klubb Mo-n.

A karate jól megmozgat, minden téren.

De ha csak fogyni szeretnél, vagy jól kinézni, akkor bizony diéta, és futás és erősítés, hogy ne csak csont és bőr legyél a sok sok kardio után.


Remélem sikerült segítenem, elírásokért sorry,.. hajnali 2 van.


Üdv,

2017. nov. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen lány vagyok, és nem csak a szép alak a cél, csak mem tudom elhinni hogy nincs olyan sport ami ne érdekelne engem...

A karate főleg az önvédelem és a japánok iránti szeretetem miatt érdekel.

Az íjászatot egyszer próbáltam és tetszett...

A többi meg látványra nagyon bejön, kár hogy nem nekem valóak (kivéve ugye a társastánc)

2017. nov. 19. 02:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet az előzőekkel a balettal kapcsolatban. Rengeteg kezdő felnőtt csoport létezik, ahol csak a mozgás öröme a cél és nem profik kinevelése. Ha a profi akarnál lenni, akkor már késő, de a kérdésedből az derül ki, hogy hobbiként csinálnád, úgy meg bármikor elkezdhető. :)

Én 12 éve balettozom. A nehézsége az, hogy először nagyon testidegenek a kifordított pozíciók, de pl amit mindenki gondol, hogy szuper hajlékonynak kell lenni, az nem igaz. Nagy előnyének én azt mondanám, hogy kemény edzés, de mivel arra figyelsz, hogy hogy csináld a mozdulatokat, észre sem veszed hogy mennyit mozogtál. Ezért ajánlanám lustaság ellen is.

Ha érdekel a balett tudok ajánlani jó helyeket. (feltéve hogy pesti vagy)

2017. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előtte lévő vagyok. :)

Mindennek megvan az előnye és a hátránya. Ennyi idősen szerintem önvédelem, japánok iránt való szereteted miatt, akkor inkább a karatét javasolnám, attól független, hogy pont azt csinálom.

A karaténak és a balettnak is megvannak a sajátos tulajdonságai olyan téren, hogy mit terhel/ roncsol a szervezetedben. Ízületek satöbbi.

Igazából azt csináld amihez kedved van. Menj le egy-egy edzésre, nézd meg állj be. Úgy könnyebb eldönteni, mit szeretnél és hol :)


Üdv

2017. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az RSG talán tényleg csak fiataloknak van, abból nem hallottam felnőtt kezdőről.

A műkorcsolya elég szezonális, de ha nem kifejezetten a művészi irányzat érdekel, akkor rendszeresen lejárni valamelyik műjégre hobbiként, főleg társaságban jó buli, és eléggé átmozgat (főleg lábat).

Rúdtánc borzasztóan kemény, bár mivel vékony vagy, elég hamar elkaphatod a fonalat.

Balettra meglett felnőttek is elmennek kezdő kurzusra, ott azért más a cél, mint gyerekkorban. Hobbi kör, inkább jó móka, mint sport, de igazából hozzáállás kérdése.

Karatét nem ismerem, de ha lenne felnőtt kezdő a környékemen, jómagam is kipróbálnám.

Az íjászat ha kicsit is hasonlít a lövészetre, azt próbáltam, többnyire nem mozgat meg izmokat, inkább relaxálásról, koncentrálásról szól.

A végére hagytam a kedvencem, a társastánc, bár teljesen oktató- és társaságfüggő, de maximálisan ajánlott részemről, nagyon jó kondicionáló sportnak is, láb-hát-váll is részt vesz benne, és a zenével szó szerint buli az egész.

Ha izgalmasat szeretnél, akkor leginkább próbáld ki mindet, ha tudod! Mi mondhatunk bármit, végül neked fog valamelyik, valamiért megtetszeni.

2017. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Én sem vagyok az a nagyon sportos lány. Alkatilag vékonynak vagy átlagosnak mondanám magam.


Látványra nagyon bejött a rúdtánc. Egyszer olyan kísérletező kedvemben voltam és elmentem egy órára. Annyira beleszerettem hogy már 1 hónapja járok :D Az tény hogy brutális izomlázam volt az első alkalom után, de nagyon jó érzés volt, mert tudtam hogy fejlődök, erősödök és imádom.


Az első órán még kb felhúzni sem tudtam magam a rúdra, ma meg már a tetejéig meg sem állok :)

2017. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!