Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A napi fél-1 óra kocogás...

A napi fél-1 óra kocogás miatt lejjebb mehet a nyugalmi pulzus?

Figyelt kérdés

Nekem mindig 85-100 körül volt,4 hónapja járok kocogni és legnagyobb meglepetésemre beállt olyan 65-80ra. Ez lehet a sporttol?


és még egy kérdés ,pánikbeteg vagyok és amióta sportolok összesen 2 rohamom volt volt gondolom van összefüggés. Ez miért lehet? Nekem azt mondták ebből sosem lehet kigyógyulni,de én szerintem nagyon jó úton haladok.


Bocs a sok hülye kérdésért.


2010. máj. 31. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok orvos, de az elméletem az, hogy simán lejjebb mehet a pulzus. Mivel sokat futsz, ezért javul a keringési rendszered, az oxigénfeldolgozó-képességed, és a szíved is erősödik. mivel jobb az oxigénfeldolgozásod, a szívednek kevesebb munkát kell végeznie, hogy ellásson oxigénnel, ezért csökkenhet a vérnyomásod és ezzel együtt a pulzusod.


Nekem van barátnőm, aki szívbillentyű-zavarban szenved, atléta. Egyszer egész napra kapott pulzusmérőt, hogy nyomon követhessék a szívműködését, mit ad isten, pont edzés alatt nem mutatott ki semmi zavart, szóval biztos közrejátszik a fokozott terheléses állapot.


A pánikbetegséget sajnos nem tudom, mitől alakul ki, valószínűleg stressz, vérnyomás gondok, és az adrenalin szint is közrejátszhat, de mivel azt mondták neked, hogy ebből nem fogsz sosem kigyógyulni, ezért hormon és génproblámákat is feltételezek a háttérben. Az utóbbi kettőn nem, de az első 3-on igenis segít a futás, így tényleg jelentősen csökkenhet a rohamok száma,ami nagyon megkönnyítheti az életed.


Biztos van rá példa, hogy valaki évekig, évtizedekig teljesen tünetmentes legyen, de az öregedéssel, a fizikai állapot romlásával vagy akár egy rövidebb-hosszabb betegséggel a rohamok visszatérhetnek.


Szerintem. drukkolok, hogy továbbra is javuljon az állapotod, csak így tovább!

2010. máj. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!