Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megéri ilyen futócipőt venni,...

Megéri ilyen futócipőt venni, vagy inkább maradjak a márkásnál?

Figyelt kérdés

Pár hónapja már futok, idáig egy noname pár ezres cipőt használtam erre célra, de most gondoltam kipróbálok valami drágább, minőségibb cuccot.

Nike downshifter 7-et tervezek venni,viszont aliexpressen találtam egy ilyent:


[link]


Vélemények és leírás alapján jónak tűnik. Megéri ezt megvenni? Jobb mint a downshifter 7? Árban körülbelül ugyanott vannak. Viszont mivel ez nem akkora brand lehet,hogy ugyanolyan árban többet adnak.



2017. nov. 20. 19:23
 1/5 A jó édes ***** válasza:

Tekintve, hogy a "márkások" is elég szarok mostanában elég valószínűtlen, hogy ez azoknál tragikusabb minőségű legyen.

Viszont elveszted a belföldön vásárolt cipő egyetlen előnyét: a 24 hónap kötelező garanciát. Megéri azért 3-4 ezer forintot spórolni és várni jövő januárig a postára? Kétlem. Ha csak kevésbé márkásat akarsz (hátha jó ár/érték arányúbb alapon), válassz a nagy sportáruházak (Hervis, Intersport, Decathlon) sajátmárkás cipői közül.

2017. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Nike legyen !
2017. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minek vennél egy bizonytalan, noname cuccot egy márkás, milliók által elégedettséggel használt cipő helyett, ráadásul ha még nem is olcsóbb? Én sok futóversenyre járok, de még életemben nem láttam senkin ilyen márkát. Ha annyira szuper ár-érték arányú lenne gondolom már mások is felfigyeltek volna rá. Mindenki Asics, Nike, Adidas, Saucony, Mizuno, New Balance cipőben van nagyjából.


Inkább az a kérdés, hogy a lábboltozatod semleges, befele dőlő vagy kifele dőlő, mert aszerint kell rá választani cipőt. Nekem pl befele dőlő és eleinte semleges cipőben futottam de meg is fájdult a lábam tőle. Azóta erősebb oldaltámasztású stabil cipőt hordok és elmúlt a fájdalom. Mondjuk ha max 5 km-eket futsz, akkor nincs olyan nagy jelentősége, de ha komolyabb terveid is vannak, akkor érdemes erre odafigyelni.

2017. nov. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Pár hónapja már futok, idáig egy noname pár ezres cipőt használtam erre célra, de most gondoltam kipróbálok valami drágább, minőségibb cuccot. "


Mi a probléma a mostanival? Megfájdul benne a lábad? Nyom? Szeritnem ebből kellene kiindulni és olyan helyen venni, ahol tudnak segíteni a "tudományos" cipőválasztásban.

Ha viszont semmi baja a jelenegi noname cipődnek, akkor nem értem, miért akarsz drágábbat. Ha a menőzés a cél, akkor ne az AliExpresszről vegyed, hanem sportboltból, virítson rajta a b_zinagy pipa, mert azt látják sokan messziről.

2018. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én 50 ezer forintos futócipőm közel sem szar, én már nem vennék olcsó futócipőt, tönkre ment az amúgy is gyenge bokám, mert én is spórolni akartam. Hát mostmár nem spórolok, és valóban megérte az árát a drága cipő. Persze először én is szívtam a fogam, de vagy a futásnak mondhattam búcsút, vagy a bokámnak. :)
2018. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!