Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgásformát ajánlotok?

Milyen mozgásformát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég mozogtam és úgy érzem szükségem lenne rá. Viszont irodában dolgozom ami azt jelenti, hogy kb egész nap ülök, nem is lakok messze, szóval az a séta sem sok.

Másik problémám, hogy szívritmuszavarom van, szóval olyan kellene ami nem viszi fel nagyon a pulzust mert akkor ott ragad és nem szeretnék az ügyeletre rohangálni 150-200-as pulzussal.


Mit ajánlanátok amit itthon is tudok végezni? Van rajtam plusz súly ezért a futást is kilőném az ízületek miatt. Az nem tesz jót. Fokozatosan szeretnék haladni. Valami ötlet? Lány vagyok.


2017. nov. 21. 10:47
 1/2 anonim válasza:
A legegyszerűbb és legelemibb mozgásforma a gyaloglás. Ezt ha be tudod iktatni akár kisebb mennyiségekben, többször a napodba, az már nagyon hasznos. A következő tippem, hogy végezz, tanulj légzőgyakorlatokat. Nagyon sokat lehet belőle tanulni, és a nem jó pulzus mindenképp javul tőle, és nézz utána, az élet egyéb területein is előnyös a végzése. Ha nagyon elvetemült vagy, akkor guggolj. Minél többet. A térdízületek fájdalma abból is adódhat, hogy nemvégezz használod őket. A guggolás egy kényelmes póz, a hát, a gerinc nyugalmi állapotban van, ellentétben az üléssel. Lógj minél többet. Ez már nehezebb, mint a guggolás, de épp olyan hasznos. Illessz be minél több szünetet az ülömunkába, hogy az izmaid kicsit életre keljenek. +1 ha kerépkpárral jársz munkába, hatalmas előny. ;) hajrá!
2018. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pilates
2021. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!