Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a hiba az étrendemben,...

Mi a hiba az étrendemben, miért nem indul már be a fogyás?

Figyelt kérdés

Reggeli:

Csökkentett szénhidráttartalmú kenyér 1-2 kicsi szelet (80%-kal csökkentett, 10 g körüli CH van 100 grammban) sonkával, sajttal.

Néha zabkása tejjel édesítőszerrel.

Ebéd:

Húsok sütve, grillezve (soha nem rántva) párolt vagy nyers zöldséggel

Nagyon ritkán csökkentett szénhidráttartalmú diabetikus tészta valamilyen feltéttel

Vacsora: csak fehérje, pl. sonka, natúr joghurt, tojásrántotta kenyér nélkül, virsli magában, ilyesmi.

Tízóraira és uzsonnára egy kis gyümölcsöt szoktam enni, többnyire görögdinnyét vagy őszibarackot.

Tejet csak délelőtt iszom és nem sokat.

Megiszok mindennap 2 kávét édesítőszerrel, pici tejjel.

Édességet egyáltalán nem eszek.

Krumplit, rizst, fehér lisztet egyáltalán nem eszek.


2 hete csinálom, semennyi súlyfelesleg nem ment le, pedig sok plusz van rajtam (kb. 20 kg).


Mi a hiba? :(


2015. júl. 27. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok minden hiányzik.


1. Mennyi idös vagy, nö vagy férfi, milyen magas, hány kg, milyen életmódod van. (mert lehetséges, hogy egyáltalán nincs túlsúlyod, és akkor nincs miböl fogyni)


2. Az étrendedböl hiányzik, hogy miböl mennyir eszel egy nap.


3. Hiányzik, hogy mit és mennyit sportolsz


Mellesleg a "csökkentett szénhidráttartalmú" akármik semmit nem érnek, mind átverés, csak jóval drágábbak, mint a megszokottak.

Emellett két HÉT alatt nem sok eredményt várhatsz.

2015. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

35 vagyok, nő, 170 cm 58 kg, 11 hónappal szülés után.

Életmódom: Jelenleg itthon a kisfiammal. Naponta kétszer 1 - 1 1/2 órát sétálunk, emellett amit a gyerek és a háztartás megkíván, egész nap teszek-veszek.

Normális, nem nagy adagokat eszem, lemérni nem szoktam, hogy mennyit, de nem roskadozik a tányérom, pl. ez ebéd egy-két szelet husi, mellé normális mennyiségű zöldségköret.

A gyümölcsadagok is egy kisebb szelet dinnye, vagy 1-2 őszibarack.

Hetente legalább háromszor igyekszem sportolni, amikor alszik a kisfiam step aeroicozom kb. 40-45 percet, néha elmegyek futni.

A terhesség előtt minden nap mozogtam.


Nem várom, hogy két HÉT alatt sok eredményem legyen, de nekem SEMMI eredményem nincs, szóval már fél kilónak, vagy 1 kilónak is örülnék, de mindig ugyanannyit mutat a mérleg. (Mindig reggel mérekezem, meztelenül, éhgyomorra, pisilés után, ugyan azon a helyen)

2015. júl. 27. 13:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem 58, jó is lenne 85 kg vagyok :D :D :D
2015. júl. 27. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első leírta a dolgokat. Annyit megjegyeznék, hogy a szénhidrátcsökkentés sokaknak segít, más kérdés, hogy ahhoz nem kell speckó dolgokat enni, de nem írnám le őket teljesen. Ha valakinek ezek segítenek abban, hogy ne egyen normál kenyeret, s kevesebb kalóriával jóllakjon, akkor ez lehet a jobb választás, legalábbis ideiglenesen. Az édesítőszer ugyanez: nem tartom ideálisnak, de ha egy normálisabb édesítőszer áll szemben sok cukorral, nos, számomra egyértelmű a választás.
2015. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szamold ki a kaloriakat. Ez igy amit leirtal nem jelent az egvilagon semmit.
2015. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig ha nem eszel rengeteget, nos, szerintem is várható lenne fogyás. Nyilván informatívabb lenne azért kiszámolni egy napodat, én is csináltam olyanokat az elején, de attól még nem kezdtem el számolni, az macera és nem fogyok tőle jobban.


Igen, fura lehet, hogy nem indult be a fogyás, de van, akinek nehezen indul be. S 2 hét igenis kevés, lehet, hogy pont most tartalékol a tested vizet vagy ilyesmik. A testsúly sokat képes ingadozni, egy teljesen jó ütemű fogyást is képes elrejteni 2 hétig, ha úgy jönnek ki a dolgok.

Olyan is van, hogy valaki elég rendes deficittel fogy, s egyszer csak 2-3 hétig stagnál. A fogyáshoz türelem kell.

Én kiszámolnám egy napom, esetleg próbálnék javítani az étrendemen (most így mindössze 2 hét után nem akarok szőrözgetni, így is fogynod kéne, de ha mégse megy, akkor pl. kivenném a tejet, minimum egy időre a gyümölcsöt, a zabkását, az édesítőt... de szinte senkinek nincs szüksége ekkora szigorra. már akinek ez szigor).

Hihetetlen, kiknek mi nem tud bekavarni, akár az alvás mennyisége is. S van, aki hatalmas felesleggel, jó étrenddel és nagy szigorral is lassan fogy, úgyhogy másokhoz semmiképp ne mérd magad, nincs értelme.

2015. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz arra van szükség, hogy kevesebb kalóriát egyél meg naponta, mint amit a napi teendők során felhasználsz.


Ha intenzíven mozogsz, és napi 4000 kalóriát megeszel, de 4500-at elhasználsz, akkor is 500 kalória deficited van.

És nagyon kevés mozgással napi 1000 kalória bevitellel és 1500 felhasználásával is 500 kalória deficited van. Ezekből az 500 kalóriás deficitekből lehet fogyni.

Ha nem fogysz a harmadik-negyedik héten sem, akkor nem eszel kevesebb kalóriát, mint amennyit elhasználsz.

2015. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!